Na Dolní Moravě byl otevřen nejdelší visutý most na světě Sky Bridge

Skoro tři čtvrtě kilometru dlouhá lávka nově spojuje hřebeny Slamník a Chlum. Dostala název Sky Bridge 721 a je novou návštěvnickou atrakcí Králického Sněžníku. Jde totiž o nejdelší visutý most na světě. Společně s ním vznikla také originální naučná stezka Most času obohacená o prvky rozšířené reality.

Sky Bridge 721 měří 721 metrů a společně s naučnou stezkou má trasa 2 a půl kilometru. V nejvyšším bodě nad zemí má lávka 95 metrů. Lávka leží na jedné straně ve výšce 1110 metrů a na druhé 1116 metrů nad mořem. A je o celých 200 metrů delší než současný druhý nejdelší visutý most na světě v portugalské Arouce. Sky Bridge 721 má 6 hlavních nosných lan, z nichž každé má tažnou sílu 360 tun, a 60 dalších větrných lan. Stavba trvala 2 roky.

Na cestu po lávce se vydejte se svým chytrým telefonem. Díky virtuální hře speciálně připravené pro toto místo se ocitnete v příběhu šestnáctiletého chlapce, který prozkoumává zdejší krajinu, její historii a odhaluje tajemství své rodiny. Hra, která vás provede naučnou stezkou, je k dispozici ve variantě pro děti i pro dospělé.

Projděte se po nejdelším visutém mostě na světě! Informace o ubytování, atrakcích či podrobnosti o programu najdete na webu Dolní Moravy www.dolnimorava.cz

You may also like...