Astrologova neděle 15.5.2022 – Hodnoty a omezení

Přechodem Slunce přes lunární uzel začalo již v pátek úplňkové období. Vyvrcholí v pondělí úplňkem na 26. stupni znamení Býka. Protože úplněk bude spojen se zatměním Luny, bude tentokrát spojen s hlubšími a překvapivě zvratovými procesy. Ale počkejme si do zítřka. (Do té doby si každý, kdo má zájem, může spočítat, jak se ho bude tento super úplněk týkat, stačí se podívat, zda má některou z planet v pevných znameních cca na 23. – 28. stupni).

Dneska s Lunou ve znamení Štíra budou samozřejmě na paškále hodnoty a kvality. Zejména z úhlu pohledu naší výkonnosti, schopnosti se i druhé zajistit. Budeme také řešit to, co dostáváme ve srovnání s tím, co dáváme. V podtextu jako učební text umění přijímat a umění dávat jakožto i umění nedivit se tomu, že takové procesy běží.

Dnes bude hodně znát cituplná, do hloubky a do intenzity mířící konstelace Luny ve Štíru v trigonu s konjunkcí Marsu s Neptunem v Rybách. Mohou se tak střídavě objevovat smutky, ale i pocity naplnění. V podtextu tentokrát budeme hledat svoji citovost, citelnost a ve vnějším světě pak to, jak dosáhnout nejen naplnění, ale i kontroly nad emocemi, kt. nás mohou dnes nejen rozkolísat, ale také i ohrožovat. Idealistické jednání se může projevit v nerealistických plánech a zdánlivě jednoduchých představách.
Zdá se však, že většina procesů nakonec dobře dopadne a ty bláznivé se neuskuteční, racionalita bude mít ještě dnes poslední slovo, zaúřaduje na poslední chvíli suprepřísný kvadrát Saturn (ve Vodnáři) – Slunce v Býku. Přesto se podíváme na zoubek vlastní odvaze vykročit svou cestou a nejspíš pochopíme, jak to udělat, abychom se osvobodili od toho, co nás zatěžuje.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...