Nakladatelství MF vydává knihu pro děti Kanálníčci

Nakladatelství Mladá fronta vydává nový titul přední české autorky Michaely Fišarové s názvem Kanálníčci. Obrázková kniha má podtitul Seznamte se s rozvernými strašidly z podzemí a ilustrovala ji Aneta Žabková. Novinka je vhodná pro děti od pěti let.

Spisovatelka Michaela Fišarová patří mezi přední české autory literatury pro děti a mládež. Do literárního světa vstoupila v roce 2012 knížkou Nikolina cesta. Za svou prvotinu získala ocenění Zlatá stuha 2013. Stejně tak i její další knížky slaví úspěch u dětí i odborné veřejnosti.

Sliz Blemcavý je tak staré strašidlo, že se sotva pohne. Smrďouch se živí pachem z různých smrdutých věcí. Můra Vysávalka vysává energii z dětí, co v noci nespí a hrají počítačové hry. Tito tři hlavní hrdinové jsou strašidla z kanálu neboli kanálníčci, kteří spolu s dalšími tvory a bytůstkami žijí v podzemí. Co se stane, když se jednoho dne Smrďouch ztratí a zůstane uvězněný v dětském batohu? Podaří se zachránit Sliza Blemcavého, kterého strhne proud podzemní řeky? A přiletí Můra Vysávalka včas?

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...