Nakladatelství Vyšehrad vydává knihu Geniální zbraně

Louis A. Del Monte, americký fyzik, uznávaný odborník na umělé technologie, se zaměřuje na využití umělé inteligence ve vojenství. Věnuje se vývoji od „chytrých“  zbraní ke zbraním autonomním, využití robotů ve vojenství i proměně armád a vojenství vlivem nanotechnologií. Sleduje způsoby využití nejmodernější techniky v armádách největších mocností (Spojené státy, Čína, Rusko).

Zabývá se také vážnými etickými otázkami, které vývoj autonomních a automatických zbraní a obecně systémů klade před člověka. Kniha nabitá informacemi se místy čte jako poutavý román žánru sci-fi. Je vysoce pravděpodobné, že v horizontu několika desítek let umělá inteligence ve všech ohledech předstihne tu lidskou. Přežije lidstvo případnou konfrontaci se superinteligencí vyzbrojenou geniálními zbraněmi?

Louis A. Del Monte je dlouholetý vedoucí pracovník ve firmách IBM a Honeywell. Je autorem dosud pěti knih věnovaných vědeckým objevům, vesmíru, umělé inteligenci a technologiím: mimo jiné Unraveling the Universe’s Mysteries (2013), The Artificial Intelligence Revolution: Will Artificial Intelligence Serve Us Or Replace Us? (2014), Nanoweapons: A Growing Threat to Humanity (2017). Je nositelem cen H. W. Sweatt Award for Scientific Achievement a Lund Award for Management Excellence a mnoha patentů. Je mimořádně mediálně aktivní (25 000 sledujících na Twitteru, 250 000 facebookových příspěvků ročně).

You may also like...