André Rieu oslavuje své narozeniny novým albem Happy Days

Komerčně nejúspěšnější holandský houslista a frontman Straussova orchestru André Rieu vydává nové album Happy Days, které vychází při příležitosti oslav Andrého 70. narozenin a jeho dlouhotrvající úspěšné hudební kariéry. Happy Days jsou rovněž poklonou pro Vídeň – město, které hrálo v Rieuho kariéře důležitou roli. „Král valčíků“ vás za zvuků valčíků, polek a kan kánů vezme zpět do zlaté doby operety, kdy šampaňské a láska tekly proudem. Album vyjde 22. listopadu letošního roku.

Na desce se nachází celkem 20 skladeb, mezi které patří mimo jiné radostné hity, jako je Eviva, España, Paloma Blanca, Mexico nebo titulní píseň Happy Days Are Here Again. Nechybí ani skladby oslavující romantiku, jako kupříkladu píseň Second Waltz, se kterou André v roce 1994 prorazil.

„Věřím, že opravdovým uměním je dát každému posluchači, i přestože hraju pro více než půl milionu lidí, pocit, že hraju jenom pro něj. Tohle album je veselé, slavnostní a legrační, ale zároveň i velmi romantické. Doufám, že prostřednictvím této nahrávky se mi podaří každému předat radost ze života, kterou pociťuji každý den. Srdečně vás tedy zvu, abyste se mnou oslavili život,” přibližuje album Rieu.

André Rieu se svými aktivitami snaží představit a přiblížit klasickou hudbu co nejširšímu publiku, které se snaží přimět, aby si ji zamilovali. To se mu daří více než úspěšně – lidé na jeho koncertech tančí, zpívají, pláčou, usmívají se. Má přes 500 platinových ocenění, kterých za celou historii nedosáhl žádný jiný umělec věnující se klasické hudbě. Rieu je rovněž jedním z nejproduktivnějších autorů – nahrává jak během turné, tak ve vlastním studiu v rodném městě Maastrichtu a na kontě má několik desítek desek, singlů a DVD. Jeho snem je jako první zahrát na měsíci a na Severním pólu.

„Moje srdce stále bije pro Straussovu hudbu a můj milovaný orchestr. Dokud v tomto světě bude hudba, můžeme stále doufat ve štěstí, lásku a šanci na mír,” vzkazuje Rieu.

You may also like...