Naplánujte si dobrodružnou cestu do Rakouska a Slovenska

Pokud plánujete dobrodružnou výpravu do nádherného Rakouska, země s majestátními Alpami, kouzelnými městskými panoramaty jako je Vídeň nebo Salzburg, nebo do malebného Slovenska, které je známo svými úchvatnými přírodními scenériemi v Tatrách a bohatou kulturou, jedním z klíčových prvků, na které byste neměli zapomínat při plánování takové cesty, je dálniční známka!

V době, kdy se lidé těší na dovolené a výlety, je nesmírně důležité mít na paměti povinnosti spojené s užíváním dálnic a rychlostních silnic v našich sousedních zemích. Ať už jste nadšeni prozkoumáváním bohaté historie a kulturního dědictví krásného Rakouska, jeho hradů, zámků a muzeí, nebo se těšíte na pohled na nádherné přírodní scenérie, na túry v Tatrách, plavbu na Dunaji a ochutnávání tradiční kuchyni na Slovensku, je nezbytné si včas zařídit platnou dálniční známku Rakouska na rok 2024 nebo dálniční známku Slovenska. Bez této nezbytné položky se můžete potýkat s vysokými pokutami a nepříjemnostmi, které by mohly zastínit radost a vzrušení z vaší cesty proto vám dnes pomůžeme těmto událostem předcházet.

Rakouská dálniční známka 2024

Pokud se chystáte na cestu do Rakouska, je nezbytné si pořídit dálniční známku, která je povinná na všech dálnicích a rychlostních silnicích v zemi. Dálniční známka pro rok 2024 je platná od 1. prosince 2023 až do 31. ledna 2025, což vám poskytuje celých 14 měsíců plných možností pro objevování tohoto malebného státu a jeho nekonečné nabídky atrakcí, od skiareálů v Alpách až po kulturní památky ve Vídni. Pro získání podrobných informací o dálničních známkách v Rakousku navštivte prosím webové stránky věnované rakouským dálničním známkám 2024. Udržujte se v obraze s aktuálními informacemi a vždy buďte připraveni!

Rakousko nabízí možnosti krátkodobějších dálničních známek na 10 dní nebo 2 měsíce, které jsou ideální pro ty, kdo plánují kratší výlety nebo tranzit přes zemi. Cena roční známky pro rok 2024 je předpokládána kolem 10000 Kč pro osobní automobil, což je malá investice do pohodlí a klidu vaší cesty bez zbytečných starostí o pokuty za její neoprávněné užívání.

Slovenská dálniční známka

Pokud se naopak chystáte na Slovensko, je systém dálničních známek velmi podobný. I zde je nutné si před užíváním dálnic a rychlostních silnic označených písmenem „R“ obstarat platnou digitální dálniční známku. Tuto známku lze stejně jako v Rakousku pořídit v ročním, 30-denním nebo 10-denním provedení.

Roční slovenská dálniční známka vyjde v současnosti na necelých 2000 Kč, zatímco 10denní varianta stojí přibližně 500 Kč. Objednávka probíhá kompletně online, takže známku obdržíte velmi rychle e-mailem, což vám umožní plánovat svoji cestu bez zbytečných starostí a vychutnat si bezstarostný průjezd těmito krásnými zeměmi, s možností spontánních výletů mimo hlavní trasy. Pokud máte zájem o více informací o Dálniční známce Slovensko a možnost zakoupit ji, navštivte prosím tuto webovou stránku

Závěr

Ať už se chystáte na dovolenou do Rakouska, na Slovensko nebo budete jen tranzitovat přes tyto země, nejlepší volbou je objednat si potřebnou dálniční známku online přes ověřený a spolehlivý portál i-Vignette. Celý proces je velmi rychlý a intuitivní – stačí zadat státní poznávací značku vašeho vozu, zvolit typ známky a dobu platnosti a provést bezpečnou online platbu.

Během krátké chvíle vám na e-mail přijde digitální dálniční známka, která bude po dobu své platnosti automaticky přiřazena k vašemu autu. Žádné čekání na hranicích nebo shánění známky na čerpacích stanicích. Užijte si bezstarostnou cestu a vyhnete se vysokým pokutám! Přeji vám bezpečnou, pohodlnou a naprosto nezapomenutelnou cestu!

You may also like...