Astrologovo pondělí 20.5.2024 – Slunce vstupuje do Blíženců

Téma číslo jedna je změna nikoli myšlení nebo plánů, ale proměna faktická. Slunce dnes konečně vstupuje do Blíženců a přicházejí nové úkoly. Co se v Býku upeklo (Býk je zemské a fixní znamení, tedy něco dostalo novou podobu), to se v Blížencích uvede do praktického života (Blíženci jako znamení pohyblivé, předávající, je tedy začít žít to, co jsme si vytvořili nebo se na tom podíleli).

Dispozitorem Slunce se tak stává s přesunem do Blíženců místo Venuše nově Merkur. Začínáme vnímat své plány, rozpracovávat vize a definovat už i jednotlivé kroky. Doslova je úkolem prodat, zobchodovat, využít to, co jsme vytvořili.

Dopolední Slunce v Býku ještě v sextilu s Neptunem v Rybách. Nejasný začátek a pomalejší starty. Lidé, kteří se diví novinkám a rychlým změnám. Odpoledne zrychlené Slunce v Blížencích obnovuje, reviduje a využívá kontakty, kanály sdílení. Myslí na všechny a na všechno a poněkud zapomíná v rámci této prokrastinace na sebe sama.

Pomalu během pondělí a úterý nastupuje trigon Pluto – Slunce a bude znát tah na branku i jemná podpora, kterou dostaneme všude tam, kde budeme jednat jednoznačně, konkrétně a transparentně.
Čas Blíženců, který přichází, není až tak o sdílení a komunikaci (to jsou vedlejší produkty), ale především o kultivaci ducha, o vývoji vnitřního dialogu, samostatnosti myšlení, o práci s fakty, informacemi, předávání nezkreslených zpráv a navazování kontaktů všeho druhu. Období Blíženců je i dotekové (fyzicky, myslí, slovem, emocí), je to pravděpodobně nejdynamičtější část roku. Tak ji využijme pro sebe, vztahy s lidmi i pro společnosti, jejimiž jsme členy.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...