Národní galerie pořádá Den dětem v Anežském klášteře

V sobotu 5. září zakončí Národní galerie Praha úspěšné letní programy s názvem Anežka LIVEKlášteře sv. Anežky České. Celé odpoledne plné her a umění bude věnované dětem, vstup na akce bude zdarma.

Anežka LIVE je již etablovaná značka, pod kterou si lze představit různorodou škálu aktivit v malebných zahradách i dalších prostorách Anežského kláštera. V průběhu celého léta zde probíhají doprovodné programy pro veřejnost, jejichž účelem je aktivní trávení volného času a umělecké zážitky, například autorská čtení, besedy, workshopy, letní kino, taneční a divadelní představení, lekce jógy či Tai Chi.

Letní série Anežka LIVE zakončí svůj pestrý program dnem, který bude věnovaný dětem. Oficiální zahájení proběhne v sobotu 5. 9. ve 13.00 v Severní zahradě Kláštera sv. Anežky České. Až do 19.00 budou v areálu kláštera a přilehlých zahrad probíhat umělecké dílny se zkušenými lektory Národní galerie Praha, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet sítotisk, malovat na motivy Mikuláše Medka a především prozkoumat Anežský klášter všemi smysly.

Děti se mohou těšit na dvě divadelní představení souboru Anička a letadýlko, akrobatické workshopy pod vedením lektorů z akrobatické skupiny Losers Cirque Company nebo trénink na trampolíně, protáhnout se budou moci na lekcích jógy pro děti spolu se Soňou Zdráhalovou.

Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor proběhne autorské čtení z dětské literatury spojené s navazující vlastní kreativní tvorbou.

Přichystán je i speciální praktický kulinářský kurz, kde se děti naučí, jak připravit pizzu nebo vyrobit pravou italskou mozzarellu. Chybět nebude ani cukrová vata a zmrzlina…  

Vstup do areálu Anežského kláštera včetně jeho zahrad se sochařským parkem a prohlídkového okruhu, je celoročně volný. Vstupné programu Anežka LIVE je 5. 9. pro veřejnost zdarma.  

Bližší informace jsou průběžně doplňovány a aktualizovány na Facebooku a webu NGP.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...