Národní galerie Praha má nového partnera, spojila se s přední hodinářskou firmou

Národní galerie Praha se v úterý po dlouhých dvou měsících opět otevřela veřejnosti. I přes dlouho zavřené dveře bylo zpečetěno nové mimořádné partnerství mezi Národní galerií Praha a Hodinářstvím Bechyně. Bude si zakládat na společných hodnotách a tradici. Hodinářství Bechyně přispěje k implementaci nové vizuální identity NGP.

Pandemie koronaviru zaskočila celý svět a výrazně ochromila chod ekonomiky. Nakolik by se mohlo zdát, že se život v posledních měsících a týdnech zastavil, i v této nelehké situaci se udály dobré věci. Doslova za zavřenými dveřmi vzniklo partnerství mezi Národní galerií Praha a rodinnou firmou Hodinářství Bechyně. V těchto dnech je galerie zase otevřená pro veřejnost a vrací se ke svým aktivitám. Její návštěvníci budou již brzy moci vidět nové označení na budově Veletržního paláce. Tuto přeměnu v rámci své vizuální identity chystá galerie právě díky čerstvě uzavřenému partnerství.

V roce 2018 získala NGP jedinečný vizuální styl, jehož podoba, včetně loga, se proměnila podle návrhu grafického Studia Najbrt. Cílem bylo vytvořit atraktivní, výraznou a návštěvnicky přístupnou identitu. O tom, že se podařilo implementovat nadčasový formát, svědčí i tehdejší nominace na prestižní cenu Czech Grand Design. Letos v létě proběhne aktualizace loga na vstupní fasádě Veletržního paláce, na čemž se bude hrdě podílet nový partner Národní galerie.

Lenka Bechyňová, spolumajitelka a jednatelka firmy ke spolupráci říká: „Jsem ráda, že můžeme podpořit Národní galerii právě v této těžké době. Vždy jsem Národní galerii vnímala jako špičkovou a výjimečnou instituci, která přispívá k rozvoji kultury české společnosti a uchovává umělecké skvosty pro další generace. Spojuje nás láska ke kráse, preciznímu řemeslu a trvalým hodnotám.“

Národní galerie Praha jakožto nejstarší kulturní instituce v České republice zaštiťuje péči o největší a nejvýznamnější uměleckou sbírku na našem území. Spojením s tradiční prestižní českou hodinářskou firmou dává najevo, že se kloní ke společným hodnotám a kulturnímu zázemí.

„Této spolupráce si velmi vážíme. Firma Hodinářství Bechyně provozuje poctivé hodinářské řemeslo již více než 30 let a je pro nás zárukou stejných hodnot, přístupu k práci, k řemeslu i umění, v neposlední řadě i ke vzdělávání. To je skvělý základ pro úspěšný partnerský vztah. Společně reprezentujeme tradice a určujeme trendy,“ říká generální ředitelka NGP Alena Anne-Marie Nedoma. „Velmi si ceníme toho, že česká firma podporuje domácí kulturní instituce, zvláště v této nejisté době,“ dodává.

Jak říká motto Hodinářství Bechyně „Nechceme si krásné věci nechávat jen pro sebe“. Stejně tak i Národní galerie – chce krásné věci ukazovat a dělit se o ně.

Foto: Petr Brodecký, FB hodinářství Bechyně

You may also like...