Národní technické muzeum spustilo virtuální prohlídku, je možné ho navštívit alespoň na dálku

Národní technické muzeum je v současnosti uzavřeno, ale je možné ho navštívit z pohodlí domova na dálku. Díky nové moderní virtuální prohlídce si mohou zájemci prohlédnout Dopravní halu NTM s cennými skvosty české dopravní historie a expozici Hornictví s unikátní maketou Rudného a uhelného dolu. Všemi expozicemi muzea zájemce provede ve filmu „Dům zasvěcený snům“ šumný David Vávra, úspěšnou výstavou „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ díky mobilní aplikaci její autor Arnošt Nezmeškal.

Karel Ksandr, generální ředitel NTM, říká. „V současné složité situaci nemohou návštěvníci navštívit Národní technické muzeum, proto je naší snahou, aby si mohli poklady naší technické historie prohlédnout alespoň na dálku. Především bych chtěl zájemce pozvat do Dopravní haly muzea a Rudného a uhelného dolu, které otevíráme k návštěvě díky nové virtuální prohlídce. Doufám, že uzavření muzea nebude trvat dlouho, a proto pro návštěvníky připravujme nové výstavy, na které se mohou těšit.“ 

Nová virtuální prohlídka umožní příjemným způsobem na dálku navštívit nejznámější expozici Dopravy a expozici Hornictví s Rudným a uhelným dolem. Mimořádný prostor Dopravní haly je možné si prohlédnout od přízemí po strop, tedy od automobilů a lokomotiv a hasičských stříkaček přes motocykly a sbírku lodní dopravy až po ojedinělou sbírku historických kol a letadla. Prohlídka zachycuje atmosféru Dopravní haly jako celku, ale přináší také podrobný pohled na mnoho vybraných exponátů, ke kterým jsou v prohlídce dostupné informace. Expozice Rudný a uhelný důl s délkou 400 metrů umožňuje zažít reálné prostředí dolů a její návštěva je nevšedním zážitkem. Virtuální prohlídku expozic vytvořilo Národní technické muzeum v souvislosti s uzavřením muzea v době koronavirové epidemie, ale je také ochutnávkou, díky které se s muzeem budou moci seznámit české i zahraniční zájemci před jeho návštěvou.

Virtuální prohlídku naleznete na ntmvp.cz.

Na internetových stránkách NTM je zpřístupněn film Davida Vávry a Radovana Lipuse Dům zasvěcený snům z roku 2015, který zábavným a originálním, šumným způsobem provede diváky všemi expozicemi zrekonstruovaného muzea i jeho poutavou historií a končí slovy: „Tímto filmem, chtěli jsme vám říci, že Národní technické muzeum je skutečnou pokladnicí vzácných a jedinečných exponátů, byť jsou mnohé oděny jen v zdánlivě prozaickém účelně průmyslovém šatu, jejich hodnota vyrovná se diamantům, platině či zlatu.

Úspěšnou výstavu NTM „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ doplňuje mobilní aplikace, kterou si v době uzavření muzea je možné otevřít doma na mobilu nebo tabletu.  S autorem výstavy a odborníkem na motocyklovou historii Arnoštem Nezmeškalem je možné na dálku projít výstavu a v krátkých komentářích se dozvědět mnoho zajímavého k vybraným 25 motocyklům.

Aplikace Fenomén Jawa je dostupná zdarma, pro stažení využijte odkazy:
Android: bit.ly/Jawa_android  
iOS: bit.ly/Jawa_iOS
aplikaci vyvinula společnost GoodShape

You may also like...