Fandi mámám pomáhá maminkám samoživitelkám a jejich dětem, které to zvláště v této době potřebují

Projekt Fandi mámám funguje od roku 2016 a poskytuje materiální pomoc pro maminky samoživitelky a jejich děti. Založily ho moderátorky Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová.

Cílem projektu je zajistit maminkám samoživitelkám a jejich dětem materiální pomoc – tedy věci, na které jim nezbývají finance – a to na základě jejich konkrétních potřeb a přání, od potravin, drogerie, až po školní aktovky, nebo kroužky. Zároveň Fandi mámám nabízí samoživitelkám odborné poradenství v oblastech jako je osobní rozvoj, vymáhání alimentů, pomoc při shánění práce nebo při řešení právních záležitostí. To vše vlastní silou, nebo za pomoci spřátelených organizací. V neposlední řadě pak spolek upozorňuje na problematiku samoživitelství a s tím spojenou chudobou této sociálně slabé skupiny. Maminky samoživitelky podporuje projekt Fandi mámám právě proto, že je na ně společností často nahlíženo skrz prsty. Jedním z cílů, které si zakladatelky daly, je změnit pohled společnosti na samoživitelky. To byl také důvod, proč nyní spustily kampaň s názvem Nic není černobílé.

Chceme, aby společnost změnila pohled na samoživitelky. Aby se na ně lidé nedívali skrz prsty jako na ženy, které si za svoji situaci mohou samy. Protože na vztah i na zplození dětí musí být vždycky dva, žádný příběh není černobílý. Chceme, aby tyto ženy společnost naopak vyzdvihovala a oceňovala za to, jak svoji situaci zvládají, že se nevzdaly a že ze všech svých sil pečují o své děti,“ říkají shodně zakladatelky Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová.

„Přiznávám, že jsme na začátku projektu mnohdy také měly předsudky. Zvlášť když nám přišel dopis od maminky tří dětí a každé dítě mělo jiného tátu. Ale pak proniknete hlouběji do příběhu, zjistíte, jak se věci mají a rázem změníte názor. Právě i tato zkušenost nás přivedla na myšlenku kampaně NIC NENÍ ČERNOBÍLÉ“, vysvětluje Žaneta Slámová.

Více informací jak pomoci či naopak jak o pomoc požádat najdete na www.fandimamam.cz. Podpořit projekt můžete také zakoupením designové plátěné tašky, trička či shambala náramkem a nebo příspěvkem na transparentní účet: 281478798/0300.  Pomáhat či naopak požádat o pomoc můžete také prostřednictvím mobilní aplikace Fandimat.

Spolek Fandi mámám také zprostředkovává maminkám poradenství od rodinného práva až po vymáhání alimentů a informuje veřejnost o životních podmínkách maminek samoživitelek v České republice. Do projektu se mohou hlásit maminky ze všech koutů republiky, a to vyplněním jednoduchého formuláře. Veškeré informace na www.fandimamam.cz nebo na facebookovém profilu Fandi mámám.

You may also like...