Naučte se řemeslu výčepních od zkušených mistrů ve Škole čepování v Červeném jelenovi

Existuje škola, do které žáci chodí dobrovolně, rádi a ze které se jim mnohdy ani nechce domů. Najdete ji v klubovně oblíbené pražské restaurace Červený jelen. Školu čepování v podniku, kterému dominuje největší tanková věž na světě, vedou mistři výčepní Martina Navrátilová a Miroslav Nekolný. Naučí vás nejen hbitě načepovat hladinku, šnyt nebo mlíko, ale také jak se o pivo správně starat, co a jak dělat či naopak rozhodně nedělat za pípou a spoustu dalších užitečných dovedností. Nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit, neboť jak známo, štěstí přeje připraveným…

Pravdivost léty prověřeného konstatování ostatně potvrzuje i vzpomínka  Miroslava Nekolného na jeho vlastní začátky za pípou: „Ještě jako student hotelové školy jsem byl na brigádě na plese. Měl jsem štěstí, že výčepní ten večer nemohl čepovat a rychle se hledal někdo, kdo se za pípu postaví. Přihlásil jsem se a chopil se toho. Musím přiznat, že jsem se s tím dost pral. Na druhou stranu mě to neuvěřitelně bavilo a motivovalo. A to platí dodnes, i když už od té chvíle uplynulo více než 30 let,“ svěřil se několikanásobný finalista a medailista soutěže Pilsner Urquell Master Bartender v jednom z rozhovorů.

Škola čepování v restauraci Červený jelen je originálním dárkem pro jednotlivce i pro skupiny a dá se také připravit na míru formou teambuildingu. Škola čepování navíc může být zároveň nezapomenutelnou oslavou, kdy se hostitel promění ve výčepního. Klubovna Červeného jelena poskytuje Škole čepování ideální zázemí s náležitou atmosférou. Právě tady, v přízemí, totiž stojí základy unikátní tankové věže s dvanácti pivními tanky pro plzeňské pivo, která se tyčí až do 3. patra restaurace a plně naplněná váží téměř 10 tun! 

Restaurace Červený jelen vznikla v roce 2019 podle projektu architekta Stanislava Fialy v prostorech bývalé Anglicko-československé banky navržené českým architektem Josefem Gočárem. Nachází se v pražské Hybernské ulici v barokním Swéerts-Sporckově paláci, jehož původním majitelem byl hrabě Špork, zakladatel českého myslivectví, řádu sv. Huberta a donátor umění. K jeho zálibě v myslivectví odkazuje nejen název restaurace, ale také sochy létajících červených jelenů z dílny českého sochaře Michala Gabriela. 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...