Nejlepší Den dětí? zkuste Park Mirakulum

Míst, kde vám budou tvrdit, že právě u nich zažijete spolu se svými dětmi ten nejlepší Dětský den, je u nás celá řada. My v Parku Mirakulum máme ale pro toto tvrzení několik pádných důkazů.

  1. Rozloha parku

Náš park se rozkládá na deseti hektarech, což je více než 15 fotbalových hřišť. Díky tomu můžeme být velkorysí, takže naše trampolíny jsou opravdu velké (25 x 13 metrů), skluzavky opravdu dlouhé (nejdelší má 18 metrů) a obří houpačky opravdu obří (zavěšené ve výšce 12 metrů a s kmitem kolem 20 metrů). Dostatečný prostor nám navíc umožňuje vytvářet v parku zóny pro jednotlivé věkové kategorie. „Pro ty nejmenší tu máme třeba vesničku. A je to vesnička se vším všudy – nechybí v ní škola či obchod, ve kterém je spousta zajímavého zboží a děti mohou prodávat a nakupovat. Ve zdejší kuchyni se pak mohou pustit do vaření a ve škole si pro změnu zahrají dřevěné piškvorky, otočné pexeso a další hry,“ popisuje Jiří Antoš, majitel parku.                              

  1. Největší lanový park v republice

O tom, že si v našem parku můžete zahrát na opičky, naši pravidelní návštěvníci vědí. Pro letošní sezonu jsme ale přichystali i jednu zásadní novinku. Propojením Lesního města a Lanového centra jsme zbudovali největší Lanové centrum v republice, navazující na podzemní chodby, které jsou na několika místech v parku. „Lesní město patří dlouhodobě k největším atrakcím Mirakula. Mezi vzrostlými stromy tu stojí několik věží a děti i jejich rodiče se tu mezi nimi můžou procházet vysoko nad zemí po lanových stezkách a visutých můstcích. Na dohled od Lesního města je pak Lanové centrum. My jsme tato dvě místa propojili 65metrovým bludištěm. Můstky, dřevěné stezky i provazové prvky jsou v různých výškách, takže si tu na své přijdou jak předškoláci, tak teenageři,“ říká Jiří Antoš.

  1. Vodní svět

Na Den dětí pravidelně zahajuje provoz i Vodní svět. Najdete ho kousek od vchodu do parku a kromě osvěžení nabízí také zábavu a poučení. „Proto tu místo bazénů máme vodopád, jezírka, potůčky a říčky. Vodu, která jimi protéká, mohou děti pomocí hrází zastavovat anebo přesměrovat. Věděli jste například, jak vzniká mlha či že voda může téct i pozpátku a do kopce?“ popisuje Jiří Antoš. V další části „vodní oázy“ najdete třeba náhodně stříkající vodotrysky či brány s malými kyblíčky, které se plní vodou a převrhnou se na vás zrovna ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.                         

  1. Program v amfiteátru

Na 1. června jsme připravili speciální program, který bude moderovat Tomáš Fíla. Na scénu uvede například Spejbla a Hurvínka nebo cirkusovou skupinu Carini, jejíž show je plná zvířátek, ale i žonglování a jezdecké akrobacie. „Jsem si jist, že úspěch bude mít i zpěvačka Heidi Janků, která vždycky rozezpívá a roztančí nejen děti, ale i rodiče,“ říká majitel parku a připomíná, že závěr dne bude patřit Michalu Nesvadbovi a jeho „kouzlům“ se samolepící páskou, ze které dokáže vcukuletu vytvořit úplně cokoli.

  1. Zábava na více frontách

Pokud byste si chtěli od řádění na našich atrakcích odpočinout a zkusit něco jiného, můžete využít naši úzkokolejku, po které jezdí elegantní parní lokomotiva. Ta vás odveze do nedalekého Tankodromu, kde si můžete zahrát na vojáky a zkusit třeba paintball či se projet bojovým vozidlem pěchoty. Zjistíte tak na vlastní kůži, že to není zrovna pohodlné vozítko. „A když už budete u nádraží, nezapomeňte otestovat naši novou drezínu na ruční pohon,“ připomíná Jiří Antoš.

  1. Bezpečnost a pohodlí pro malé i velké

U nás se nikdo nemusí bát, že by nemohl zaparkovat na našem parkovišti nebo že bude muset dlouho čekat na jídlo. „Naše gastrozóny zaujímají více než 2500 metrů čtverečních a jen letos v nich přibylo 200 míst k sezení,“ vysvětluje Jiří Antoš a přidává i další maličkosti, jejichž cílem je zajistit vám dostatečný komfort: „Máme místnost s veškerým zázemím pro kojení a přebalování, za poslední dva roky jsme vysadili více než 200 stromů, které dávají stín, všechny naše herní prvky mají potřebné certifikace bezpečnosti, v parku je k dispozici pracovník profesionální zdravotní služby a je toho ještě mnohem více. Ostatně: Přijeďte se přesvědčit!

Program v amfiteátru:

13:00   Vystoupení Spejbla a Hurvínka
14:00   Cirkusová show skupiny CARINI
15:00   HEIDI
16:00   Cirkusová show skupiny CARINI
17:00   Michal Nesvadba

Na Dětský den platí běžné „mirakulovské“ vstupné 210 korun na osobu, zakoupit si můžete i rodinné vstupenky. Od 1. června máme otevřeno každý den od 10 do 18 hodin.

You may also like...