Nejlepší představení Dejvického divadla jsou k vidění online

Mrzí vás, že neseženete lístky na představení Dejvického divadla? Jedno z nejoblíbenějších divadel v Česku má totiž často vyprodáno. To nejlepší z představení legendárního Dejvického divadla je již více než rok dostupné online a těší se velkému zájmu diváků. Předplatitelé najdou na Dramoxu celkem osm představení a další budou přibývat. Vybrali jsme pět nejoblíbenějších inscenací, které si diváci mohou vychutnat z pohodlí vlastní pohovky. 

Příběhy obyčejného šílenství

První místo mezi nejpopulárnějšími záznamy na Dramoxu patří dlouhodobě inscenaci Příběhy obyčejného šílenství režiséra Petra Zelenky. Ivan Trojan v roli pozorovatele šílenství, které se kolem něj odehrává hledá způsoby, kterými získat zpět svoji bývalou přítelkyni. Historka o člověku, který bere bláznovství ostatních jako inspiraci se dočkala nejen filmového zpracování, ale v roce svého uvedení byla oceněna cenou Alfréda Radoka.

Kakadu 

Oblíbená inscenace o Wendy, která přežívá v normálním světě. Není to pro ni nic jednoduchého, protože je autistka. Představení doplňují ruchy a hudba, které divákům přibližují, jak se asi člověk s autismem cítí. V hlavní roli představení z pera Jiřího Havelky a Karla Františka Tománka září Simona Babčáková.

Bratři Karamazovi

A opět Ivan Trojan. Tentokrát exceluje jako starý Karamazov, spolu s ním na jevišti září další velká herecká jména jako Martin Myšička, David Novotný či Radek Holub. Inscenace tak dokonalá, že inspirovala celý tým k natočení filmového zpracování. Tragikomicky líčí osudy rodiny statkáře Karamazova, cynického nevěrce a nemravného člověka, a jeho tří vlastních a jednoho nemanželského syna, který starého otce zavraždí. Nezapomenutelná inscenace stejně jako Dostojevského román otevírá zásadní otázky morálky, viny a trestu ve světě bez Boha.

Dabing Street

Ve dvou věcech jsou Češi skutečně dobří: v pití alkoholu a dabingu. Téměř komedie o lidech, kterým se nepodařilo udržet slibně prosperující dabingové studio. Představení se plynule přesunuje od smíchu k tragédii, od abstinence k opilosti, od inspirace a všemohoucnosti k agresivitě a destrukci. A tak stále dokola. Inscenaci o alkoholu a dabingu pro Dejvické divadlo napsal a režíroval Petr Zelenka, který chtěl zachytit čas, kdy skončila veškerá legrace, ale pořád je to ještě sranda.

Šťovík, pečené brambory 

Čekali byste podle názvu inscenaci z kuchyně? Omyl! Trpká komedie zavádí diváky do šatny ke třem fotbalovým rozhodčím, kteří se připravují na zápas. Pro jednoho z nich bude tento zápas výjimečným. Inscenace předkládá svět fotbalu s humorem a značným nadhledem. Rozhodčí Myšička, Novotný a Lněnička střílí ve fotbalové kanonádě jeden vtip za druhým.

Dramox je česká streamovací služba, která poskytuje největší výběr českých i zahraničních divadelních představení na jednom místě a umožňuje jejich sledování online. Funguje na principu předplatného: měsíční předplatné stojí 299 Kč, cena ročního předplatného je 2 990 Kč.

You may also like...