Nejlepší sportovní dřevorubci světa míří do Prahy na Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS

Světový šampionát se uskuteční ve dnech 1.–2. 11. 2019 v Průmyslovém paláci a slibuje velkolepý víkend nabitý extrémní adrenalinovou akcí, která zvedne diváky ze sedadel.

Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS 2019 přivítá nejlepší sportovní dřevorubce planety, kteří se utkají v disciplínách, ve kterých prokáží zručnost v práci se sekerami a pilami. Mistrovství světa v tomto originálním extrémním sportu se odehraje v České republice poprvé v historii a sportovci z celého světa se zde pokusí ukončit dominanci Austrálie, která na mistrovství světa 2018 v Liverpoolu zvítězila jak v soutěži jednotlivců, tak i v soutěži družstev.

V Liverpoolu se na loňském mistrovství před očima 6000 diváků dařilo také našemu matadorovi Martinovi Komárkovi, který si domů přivezl bronzovou medaili.

Sportovci z více než 20 zemí budou v Praze bojovat o individuální a týmové tituly. V soutěži družstev  se v pátek 1. 11. 2019 utkají národní týmy formou K.O. systému, který zahrnuje čtyři disciplíny Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck a Standing Block Chop. Ty absolvují čtyři sportovci formou štafety. 

Nejlepších dvanáct sportovních dřevorubců světa se pak v sobotu 2. 11. 2019 utká v šesti disciplínách v individuální soutěži. V každé disciplíně jsou soutěžícímu přidělovány body na základě dosaženého času, přičemž světovým šampionem se stává ten, kdo po šesti disciplinách dosáhne nejvyššího součtu bodů.

Martin Komárek, devítinásobný medailista z MS vzkazuje fanouškům: „Máme velmi silný tým a myslíme si velmi vysoko. Medaile je určitě cíl. Jsme rád, že konečně tady u nás uvítáme opravdu nejlepší sportovní dřevorubce světa. Přijďte nás podpořit a když ne v hale, tak alespoň u přímého přenosu!“

Českým želízkem v ohni bude po vítězství na červnovém mistrovství republiky Martin Roušal a v soutěži družstev také český národní tým, ve kterém Roušala doplní Martin Komárek, Martin Kalina, Leoš Klíma, Jan Holub a Matyáš Klíma. Po loňském prolomení evropského rekordu se nejlepší čeští sportovní dřevorubci pokusí na domácí půdě zaútočit na zisk cenného kovu.

Vstupenky na Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS® 2019 jsou v prodeji v síti Tickemaster. Denní lístky jsou k dostání za 490 Kč a dvoudenní vstupenka přijde na 790 Kč. Děti a studenti se mohou těšit na 25% slevu.

Datum:
Pátek 1. listopadu
2019: soutěž družstev 2019, od 19:00 hodin
Sobota 2. listopadu 2019: soutěž jednotlivců 2019, od 19:00 hodin

Místo:
Průmyslový palác
, Výstaviště, 170 00 Praha 7-Bubeneč, Česká republika

Přímý přenos ze závodu bude on-line na adresách:

www.stihl-timbersports.com, https://www.facebook.com/stihltimbersports, https://www.youtube.com/user/STIHLTIMBERSPORTStv a https://www.twitch.tv/stihltimbersports

Foto: Livio Zanotto

Český národní tým:

Martin Roušal
Ročník: 1991, Disciplína: soutěž jednotlivců, štafeta – Single Buck

Martin Komárek
Ročník: 1976, Disciplína: štafeta – Underhand Chop

Jan Holub
Ročník: 1978, Disciplína: štafeta – Standing Block Chop

Leoš Klíma
Ročník: 1975, Disciplína: štafeta – Stock Saw

Martin Kalina
Ročník 1986, Disciplína: štafeta – náhradník

Matyáš Klíma
Ročník 1998, Disciplína: štafeta – náhradník rookie

STIHL TIMBERSPORTS® je mezinárodní extrémní sportovní série soutěží v dřevorubeckém sportu, jejíž kořeny leží v Austrálii a na Novém Zélandu, v Kanadě a Spojených státech.  Více informací o sportu, vybavení a nakládání s dřevem naleznete na  www.stihl-timbersports.com

 

You may also like...