Největší Vánoční trhy vyvrcholily na Tři krále a dostalo se jim ocenění

Největší Vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze v pondělí skončily. Do čtvrtka zmizí z centra města adventní vesnička a 9. ledna v 8 hodin ráno odinstalují organizátoři také strom. Trhy trvaly osmatřicet dní, nabídly každodenní pestrý program a mezi TOP 5 v Evropě je zařadil prestižní britský list The Times.

Největší Vánoční trhy v České republice organizovala společnost Taiko. „Jsme rádi, že vánoční trhy proběhly bez problémů, podle mých informací dopadly pozitivně také všechny kontroly. V organizaci nenastaly žádné komplikace, a navíc máme pozitivní ohlasy, jak ze zahraničí, tak od českých návštěvníků, což nás velmi těší, a s pokorou je přijímáme jako závazek do dalšího roku,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko a. s., organizátora Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze 2019.

Tématem letošních Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí byly andělské Vánoce. Centrem dění se stalo Staroměstské náměstí s dvaadvacetimetrovým smrkem z obce Semily a pódiem, na němž se vystřídalo téměř čtyři a půl tisíce účinkujících. Pozitivní ohlas dostala také gastronomická nabídka na trzích. Tradičně největší zájem byl o svařené víno a české klobásy. Kromě stromu si návštěvníci oblíbili také Popelčin střevíček, který fungoval jako fotokoutek v centrální části trhů.

Vánoční trhy v centru české metropole získaly během organizace společnosti Taiko již téměř dvě desítky ocenění ze zahraničí. Letos se k nim přidal prestižní britský list The Times, který je zařadil mezi pět nejkrásnějších v Evropě. Média z celého světa se shodují, že pražské trhy jsou jednou z nejkrásnějších světových adventních destinací, upozorňují na originální výzdobu stromu a zvou na jeho rozsvěcení. Chválí také širokou nabídku originálních vánočních dárků a vyzdvihují gastronomii. Opakovaně ocenil letos trhy také cestovatelský portál americké televizní stanice CNN Travel a mezi nejlepší je zařadil také web European Best Destinations. V minulosti získaly trhy vysoké hodnocení od renomovaných britských listů The Telegraph, největšího irského deníku The Independent, cestovatelského serveru Travel Europe, serveru Skyscanner a dalších.

Vánoční strom odinstalují organizátoři ve čtvrtek 9. ledna v 8 hodin ráno. Zatímco na jeho větvích si tradičně pochutnají zvířata z pražské zoologické zahrady, dřevo využijí do posledního kousku brněnští truhláři, kteří z něj již podruhé vyrobí originální stoly. Nejméně polovinu výtěžku z jejich prodeje navíc věnuje truhlářská dílna na výsadbu nových vzrostlých stromů.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...