Noční běh pro Světlušku odstartuje 25. dubna ve Stromovce

Noční běh pro Světlušku se z Moravy přesouvá do hlavního města. K pátému letošnímu nočnímu běhu odstartují běžci od pražského Výstaviště ve Stromovce ve čtvrtek 25. dubna ve 21 hod. Motto letošní kampaně “A jak to vidíš ty?” má upozornit na problematiku zrakového postižení a zároveň vybídnout k účasti v běhu. Součástí akce je také doprovodný program zaměřený na prevenci.

Zájemci si mohou tentokrát vybrat ze dvou úseků, malého o délce 2,8 km a velkého 4,5 km. Startovné ve výši 500 Kč obsahuje sportovní vak v kombinaci buď s čelenkou, nebo čelovkou. Polovina z této částky jde na přímou pomoc těžce zrakově postiženým. Registrační pokladny jsou otevřené od 18:30.

Partnerem Nočních běhů pro Světlušku pro prevenci je zdravotní pojišťovna OZP, která do Prahy přiveze tzv. OKO Bus, pojízdné informační centrum, ve kterém běžcům a návštěvníkům této prospěšné akce prověří specialisté stav zraku. Před anebo po závodu si pak budou moct zájemci v prezentačním stanu OZP také nechat namasírovat šíji od zrakově postižených masérů. Kromě dalších zajímavých a praktických informací týkajících se nejenom zraku a jeho zdraví se mohou návštěvníci stánku OZP zúčastnit také soutěže o registrace do závodu zdarma. Na tuto lákavou výhru se mohou těšit 3 soutěžící.


Světluška je projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, která letos pořádá již 13. ročník nočních běhů v sedmi městech – Ostrava (21. 3.), Plzeň (26. 3.), Brno (4. 4.), Olomouc (11. 4.), Praha (25. 4.), České Budějovice (7. 5.) a Jihlava (16. 5.).

You may also like...