Astrologovo úterý 23.4.2024 – Venuše, Jupiter a Lilit

Venuše v kvinkunxu (150 stupňů) s Lilit. Aspekt přání a touhy, které jsou intenzivní natolik, že nejsou vyslyšeny a uskutečnitelné. Nehledejme v tom nic tolik exotického ani tajuplného. Lidově řečeno Nabídka se nepotkává s poptávkou. Přání se (momentálně) nedají splnit. Představy jsou (v tuto chvíli) nerealistické.
Nenaplněnost by neměla vést k rezignaci. Pracujme s tématem. Hledejme jiné cíle a další varianty. Improvizujme. Ptejme se. Zkoušejme, experimentujme. Venuše je i v polosextilu (30 stupňů) s Jupiterem, což je aspekt počátků, zrodu, iniciace a patron všech geenhornů světa. Dvě příznivé planety jsou v souladném začátku.

Situaci čtěme třeba tak, že neúspěch nás neodradí, ale povzbudí k hledání jiných možností. Mírnou komplikací je to, že se nedočkáme odmítnutí, ale sami si musíme říci, co nám za to stojí a kde už jsme mimo. Nadějí je, že přijdou další možnosti. Venuše je stále ve hře a bude se dobře zapojovat. Aktuálně je v Beranu ve vyhnanství a nedokáže se osobně projevit. Ale nedávná konjunkce (21.4.) Jupiteru s Uranem v jejím znamení (Býku) jasně ukázala, co kdo chce a kdo si za čím stojí. Nezbývá než aby informace dotekla tam, kam má dotéci.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...