Nová verze kancelářského balíčku ONLYOFFICE přichází s dalšími funkcemi i editorem prezentací pro Android

Vývojáři ONLYOFFICE, kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem, vydali novou desktopovou verzi 6.1. Ta přináší další, dlouho očekávané funkce, mezi které patří například vylepšené zobrazení listu nebo práce s vysvětlivkami a poznámkami. Zveřejněna byla i nová verze 5.0 Dokumentů ONLYOFFICE pro Android. Tato bezplatná aplikace nyní kromě textových a tabulkových editorů nabízí i editor pro prezentace. Dokumenty ONLYOFFICE jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi.

Nejnovější verze editorů ONLYOFFICE přináší vylepšenou spolupráci na tabulkách i lepší práci s daty grafů

tabulkovém editoru ONLYOFFICE se objevila nová funkce Zobrazení listu, která výrazně usnadňuje spolupráci na velkých tabulkách. S její pomocí je možné vytvořit filtr, který změní pohled na data pouze pro daného uživatele, aniž by to ovlivnilo jeho spolupracovníky. Náhledy je možné pojmenovat a uložit pro další použití. Vytvořené náhledy přitom budou k dispozici všem, kdo mají úplný přístup k danému souboru. Je také možné vytvořit různé náhledy na listy pro spolupracovníky, aby měli rychlý přístup k nejrelevantnějším informacím. Vylepšena byla také práce s grafy – nyní lze snadno upravit a změnit uspořádání datových řad a kategorií a také změnit způsob, jakým jsou data vykreslována, záměnou řádků a sloupců.

Textový editor ONLYOFFICE nyní podporuje práci s novými typy odkazů, které mohou být užitečné pro akademickou práci – vysvětlivkami a křížovými odkazy. Je možné vytvářet a upravovat vysvětlivky, převádět všechny poznámky pod čarou na vysvětlivky a naopak či je vyměňovat nebo mazat jediným kliknutím. Křížové odkazy pak umožňují vytvářet odkazy na jiné části dokumentu – grafy, tabulky nebo záložky. Nová verze editoru umí i automaticky počítat řádky v dokumentu a zobrazit číslo vedle každého řádku textu. Tato možnost se hodí, když potřebujete odkazovat na konkrétní řádky, například v právní smlouvě.

Všechny tři editory také nabízejí nové možnosti kontroly pravopisu – nyní je možné upravovat matematické možnosti automatických oprav pro rovnice a rozhodovat, které výrazy by měly být rozpoznány jako funkce. V textovém i tabulkovém editoru můžete také zvolit, zda chcete při psaní používat automatické opravy a například tak automaticky vytvářet číslované nebo odrážkové seznamy.

Dokumenty ONLYOFFICE pro Android nově zahrnují i editor prezentací

Kromě textových a tabulkových editorů představených v předchozí verzi přinesla nová verze 5.0 i editor pro prezentace. Všechny tři editory byly navrženy pro práci se soubory uloženými v zařízeních nebo v cloudech připojených k aplikaci přes WebDAV, například ownCloud/Nextcloud. Dokumenty ONLYOFFICE 5.0 vyžadují operační systém Android 6.0 nebo novější.

Nový editor umožňuje přizpůsobení prezentací pomocí témat, správu snímků, změnu jejich rozložení a pozadí a použití různých přechodů. Přináší nástroje pro formátování textu, umožňující uživatelům zvolit si písmo, jeho velikost a barvu a použít styly, včetně dvojitého přeškrtnutí, dolního indexu nebo horního indexu. Je rovněž možné nastavit řádkování, vytvářet seznamy a přidávat odkazy. Rozšířili se i možnosti pro práci s objekty.

Dokumenty ONLYOFFICE jsou kancelářskou sadou obsahující editory textových dokumentů, tabulek a prezentací. Bezplatná komunitní verze je distribuována pod licencí AGPLv3. K dispozici je také placená verze Enterprise s profesionálními funkcemi (ovládání obsahu, srovnání dokumentů) s technickou podporou. Vývojáři mohou do svých webových aplikací začlenit dokumenty ONLYOFFICE pomocí Developer Edition. Verze Community či Enterprise lze používat v rámci ONLYOFFICE Workspace, open-source řešení pro produktivitu ke správě dokumentů, projektů, klientů, emailů a rozvrhů v rámci interní firemní sítě. Dokumenty ONLYOFFICE lze integrovat s oblíbenými aplikacemi pro synchronizaci a sdílení, jako jsou ownCloud, Nextcloud nebo Seafile.

Užitečné odkazy

Webové stránky — https://www.onlyoffice.com/
Zdrojový kód —  https://github.com/ONLYOFFICE/DocumentServer
ONLYOFFICE Workspace —   https://www.onlyoffice.com/workspace.aspx
Všechny dostupné integrace —  https://www.onlyoffice.com/all-connectors.aspx
Získat na Google Play — https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onlyoffice.documents
Aplikace na oficiálním webu — https://www.onlyoffice.com/office-for-android.aspx

You may also like...