Nové kanceláře VWFS: Silnice na stropech a díla mladých českých umělců s tematikou vozidel

Společnost Prochazka & Partners zajišťovala komplexní dodávku služeb formou Design & Build (architektonický návrh, projektová dokumentace a komplexní projektové řízení včetně řízení nákladů) pro novou centrálu společnosti Volkswagen Financial Services (VWFS), lídra v oblasti financování osobních a užitkových vozidel. Cílem návrhu z dílny architektů Prochazka & Partners bylo vytvořit zcela nový spaceplan a strategii uspořádání pracovníků, aby podporovala agilní způsob práce. 

„Pracovat pro tak významnou společnost jako je VWFS je na jedné straně veliká odpovědnost, na straně druhé je to skvělá příležitost navrhnout interiér ve velmi vysokém standardu. Použili jsme pouze velmi kvalitní materiály jako jsou dubové dýhy, pohledový beton, prosklené příčky s ornamentálním zasklením, a to celé jsme doplnili množstvím rostlin v na míru vyrobených květnících. Nabízelo se, aby designový koncept vycházel z vozidel značek koncernu Volkswagen. Kromě samotného výtvarného návrhu interiéru jsme s VWFS velmi důkladně měnili i samotný způsob práce a dosavadní fungování společnosti, tedy přechod k tzv. hybridnímu modelu práce, kdy mají zaměstnanci flexibilitu ve volbě práce z kanceláře či domova, a s tím související dispoziční řešení a technické vybavení kancelářských prostor,“ říká Ondřej Michálek, Head of Architecture ze společnosti Prochazka & Partners.

Kanceláře o rozloze 3000 m2 se nachází na třech patrech Bořislavka Centra v budově 4 a vychází z designového konceptu, který se inspiroval automobilovou tematikou. Již úvodní recepce ve 2. patře budovy vychází z čelní mřížky vozidla Volkswagen Passat. Stropy na chodbách jsou nastříkané černou barvou a spolu s liniovými svítidly jsou metaforou asfaltové silnice s podélnou přerušovanou čárou. Každé patro pak má jednu dominantní barvu – druhé patro je tmavě modrá barva používaná u značek Volkswagen, ve třetím je červená barva Audi a ve čtvrtém patře naleznete zelenou barvu vozidel značky Škoda. Interiér je dále doplněn na míru provedenými uměleckými díly mladých talentovaných českých umělců s tematikou koncernových vozů – Dominik Miklušák, Karel Vančura a Lappa studio (Lenka Preussová a Anna Leschinger).

Nové pracovní uspořádání obsahuje polouzavřené prostory pro jednotlivé týmy, které jsou oddělené kancelářemi pro ředitele a menšími zasedačkami, které nabízí možnost intenzivní práce. Prostor dále nabízí telefonní budky, neformální místa pro setkávání či relaxační zóny. Veškeré kuchyňky, úložné prostory a zasedací místnosti jsou umístěné v rámci středového bloku budovy, aby místo pro práci naplno využívalo sluneční světlo a úžasné výhledy, které Bořislavka Centrum umožňuje.

„Naše nové sídlo podtrhuje flexibilitu a inovativnost, což jsou atributy, které chceme, aby si s námi klienti spojovali. Věříme, že díky novému stylu práce, který architektonické řešení od Prochazka & Partners a budova Bořislavka Centrum podporuje, poskytneme našim klientům ještě kvalitnější produkty a služby. Nové prostory nám totiž umožní flexibilněji propojovat týmy, prohlubovat spolupráci, podpořit kreativitu našich zaměstnanců a prosazovat agilní principy fungování firmy,“ doplňuje Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

Společnost Prochazka & Partners zajišťovala také projektový management a stavební dozor celého fit-outu. Služba zahrnovala komunikaci se zástupci investora, architektem budovy a dodavateli ve fázi dokončování objektu budovy 4, kde se koordinovaly jednotlivé návaznosti jak stran budovy samotné (loga na fasádě, barevnosti, orientační systémy, nastavené standardy apod.) tak stran fit-outu (zabezpečení prostor, umístění technologií, řízení technologií objektu systémem MaR atd.). Nedílnou součástí projektového řízení byla i koordinace architektonické studie a projektové dokumentace fit-out a výběrové řízení na generálního dodavatele fit-out včetně výběrových řízení přímých dodávek VWFS s následným řízením stavebních prací dle harmonogramu a zasmluvněného rozpočtu.

„Mít možnost se spolupodílet na vzniku a realizaci nové centrály v prestižní „A“ budově plné moderních technologií, od fáze dokončovacích stavebních prací samotné budovy 4 až po realizaci a usazení klienta do nových kancelářských prostor, bylo pro celý náš projektový tým velmi motivující a obohacující a posunulo nás opět o krok vpřed,“ říká Radek Vlček, Head of Project Management ze společnosti Prochazka & Partners. 

O společnosti Prochazka & Partners

Společnost Prochazka & Partners v roce 2013 založil Radek Procházka a dnes je vedoucí společností výhradně zaměřenou na zastupování nájemců v oblasti komerčních nemovitostí. Poskytuje komplexní servis pro nájemce v segmentech Offices a Industrial (přejednání, relokace, expanze, nákup či výstavba na klíč) a svým klientům zajišťuje i architektonické a projektové poradenství a management (Design & Build). Společnost od roku 2016 vyhlašuje také odbornou soutěž Kanceláře roku. Více o společnosti na www.prochazkapartners.cz.

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám.

You may also like...