Nové SUV C3 Aircross je už na českém trhu

Nové SUV C3 Aircross, které bylo mezinárodně představeno v polovině února letošního roku, lze již v České republice objednat za cenu od 359 900 Kč. V ceně vozu je i záruka pět let nebo 60 000 najetých kilometrů. SUV Citroën C3 Aircross vstoupilo na trh v roce 2017 jako náhrada za malé MPV C3 Picasso a tak letos nastal nejvyšší čas na jeho modernizaci. Po ní SUV nabízí SUV C3 větší osobitost vzhledu přední strany a přichází s novými ozdobnými prvky a vyšším komfortem na palubě. Má reprezentativnější a výraznější přední část, přitom si ale ponechává svoji siluetu, výšku a ochranné prvky. Nabízí také modularitu, prostornost a výborné prosvětlení a díky novince – sedadlům Advanced Comfort, která se poprvé objevila u vozu C5 Aircross – vylepšuje také komfort na palubě. Tato sedadla mají originální polstrování, hlavně ale obsahují dodatečnou 15 mm vrstvu pěny připomínající matraci pro pohodlnější sezení. Díky zesílené podpěře a vysokopevnostního plátu uprostřed zajišťují dostatečnou oporu i na dlouhých cestách.

Nové systémy

V kabině čeká posádku větší 9″ dotykový displej, který nahrazuje původní 7“ úložné prostory zabudované do nové středové konzoly, pět technologií konektivity a dvanáct technologií asistenčních systémů řízení, jako je například Head-up displej s barevným zobrazením nebo zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision. K dispozici jsou funkce Android Auto a Apple CarPlay nebo možnost bezdrátového nabíjení telefonu. Zásluhou funkcím Grip Control® a Hill Descent Assist se nemění ani schopnost jízdy v terénu.

Motorizace

Z hlediska motorů zůstává výběr mezi dvěma verzemi benzinového tříválce 1.2 PureTech, z nichž ten slabší s 81 kW je dostupný s manuálem a silnější s 96 kW zase výhradně s šestistupňovým automatem. Základní turbodiesel 1.5 BlueHDi si mírně polepšil ze 75 na 81 kW, zatímco silnější zůstává na 88 kW. I v tomto případě platí, že základní patnáctistovka má manuál a silnější automat.

První dodávky v červnu

V České republice se nové SUV C3 Aircross nabízí v šesti stupních výbavy –  Live, Feel, Feel Pack, C-Series, Shine a Shine Pack. K dispozici je 70 různých kombinací laků karoserie a doplňků.  Konkrétně je dostupných sedm laků karoserie karoserie, z nichž tři jsou nové, čtyři pakety barevných doplňků a dvě kontrastní střechy – bílá a černá. Na výběr jsou i nové ráfky 16″ a 17″ kol, stejně jako čtyři různá řešení interiéru. U prodejců se toto SUV objeví v průběhu června.

Bohumil Brejžek
Foto: Citroën

You may also like...