Nové testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu, bez fronty a bez čekání

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez většího čekání.

Testovací centrum ve FYZIOklinice je v pořadí deváté odběrové místo v Praze 11. Pouze v této městské části žije kolem 77,5 tisíce obyvatel, v oblasti působí stovky firem s dalšími tisíci pracovníků a poptávka je vzhledem k vládním nařízením obrovská. „Myšlenku na zřízení testovacího centra v prostorách kliniky nám vnukli sami naši klienti. Jak jednotlivci, tak majitelé firem nebo živnostníci se na tuto možnost často ptali. Jednak kvůli blížící se povinnosti pravidelně testovat zaměstnance firem všech velikostí, tak později i v reakci na přetížená centra v lokalitě, kde se s narůstající povinností pro širší skupiny obyvatel tvořily dlouhé fronty,“ uvedl ředitel FYZIOkliniky Zdeněk Bílek.

V ulici Machkova 1642/2 na Chodově se mohou lidé nechat testovat antigenními rychlotesty, které jsou pro české pojištence jednou za tři dny zdarma. Další možností je odběr PCR testů. „Už z prvních dní provozu vidíme, že spoluobčané mají zájem jak o testy odběrem ze slin, tak výtěrem z nosu. Proto nabízíme všechny varianty odběru vzorků,“ doplnil ředitel FYZIOkliniky, kde testování provádí zdravotničtí pracovníci v čele se zdravotními sestrami.

Nové testovací centrum je otevřeno každý den od 8 do 17 hodin včetně víkendů a svátků. K návštěvě není třeba žádná on-line registrace, každý nově příchozí zde stráví maximálně pár minut. „Namísto zdlouhavé procedury se zápisy do státního registru využíváme k administraci vlastní námi vyvinutou aplikaci, která šetří čas zdravotníkům i testovaným. Jsme schopní flexibilně navyšovat kapacitu zdravotníků z řad naší kliniky, testovat více lidí najednou a zvládnout i 180 odběrů za hodinu. Díky tomu se u nás ani v nejvíc exponovaných časech ráno, v poledne a večer fronty netvoří. Každý testovaný ihned po testu dostane SMSku a e-mail s odkazem na výsledek svého testu nebo si jej může s sebou odnést na papíře česky i anglicky,“ popsal Zdeněk Bílek.

Většinový podíl testovaných lidí tvoří pracovníci z firem. „Pro podnikatele zajišťujeme kompletní administrativu testování jejich zaměstnanců. Služba je v rámci testovacího centra zdarma, stačí nám pouze seznam pracovníků. Poté už sledujeme jejich docházku a generujeme výsledky testů sami. Majitelé firem mají o starost míň a službu hodnotí velmi vysoko. V poslední době evidujeme rostoucí počet poptávky na testování přímo ve firmách,“ potvrdil Zdeněk Bílek.

You may also like...