Novinky z nakladatelství Euromedia: Hodná sestra, Virus Pandora, Šlechta v českých zemích

V druhém lednovém týdnu přináší nakladatelství Euromedia zajímavé novinky. První knihou je román australské spisovatelky Sally Hepworthové Hodná sestra. Román je především psychologický – jeho hrdinkami jsou dvě dospělé sestry, dvojčata Fern a Rose, které pojí nejen stejná krev, ale také velmi složitý vztah a spousta lží… Kniha vychází v nakladatelství Ikar.

Virus Pandora je název nového vojenského thrilleru osvědčené autorské dvojice David Bruns a J. R. Olson. Vydává jej nakladatelství Kalibr a jde v něm o nebezpečnou biologickou zbraň, která by mohla navždy vychýlit křehkou mocenskou rovnováhu na Blízkém východě…

Osudy aristokracie na našem území od středověku až po současnost zajímavým způsobem mapuje novinka renomované české autorky Hany Kneblové nazvaná Šlechta v českých zemích. Poutavě vypráví o mnoha výjimečných mužích i ženách, ale také o černých ovcích šlechtických rodin. Vydává Brána.

Nakladatelství Pragma připravilo velmi užitečnou publikaci pro všechny rodiče, kteří mají občas pocit, že je toho na ně moc… Kniha se jmenuje Mám vztek a nestydím se za to a její autorkou je zkušená psychoterapeutka a odbornice na dětskou výchovu Lidija Parchiťko

Sally Hepworthová: Hodná sestra

Fern Castleová pracuje v knihovně. Tři večery v týdnu pravidelně večeří se svým dvojčetem Rose, která je jí celý život oporou a rádcem. Fern je ze sester ta uzavřenější. Vyhýbá se davům, jasným světlům a hlasitým zvukům. Má pečlivě uspořádaný život a narušení její rutiny by mohlo mít nedozírné následky.

Když Rose zjistí, že nemůže otěhotnět, Fern v tom vidí příležitost, jak se sestře odvděčit za všechno, co pro ni kdy udělala. Fern může pro Rose dítě odnosit. Jde jen o to najít otce. Snadné jako facka. Jenže tahle mise obrátí Fernin pevně ohraničený život vzhůru nohama a také přivolá temná tajemství z minulosti. Sally Hepworthová, autorka románů Rodina odvedle a Tchyně, přináší naprosto vynikající, svérázný a šokující příběh o dvou sestrách, které pojí stejná krev, ale také spousta lží…

Sally Hepworthová je bývalou personalistkou, vystudovala Monash University v australském Melbourne. Jejím domovem je téměř celý svět, pobývala například v Singapuru, ve Velké Británii nebo v Kanadě. V současné době je spisovatelkou na plný úvazek a žije s manželem a třemi dětmi v Melbourne.

David Bruns, J. R. Olson: VIRUS PANDORA

Don Riley z Kybernetického velitelství v Pentagonu dostane příležitost řídit nový tým operací CIA. Tvoří ho především tři nadaní námořní důstojníci a analytici, jimž se společně podaří objevit novou teroristickou skupinu zvanou Mahdí, která působí ve výbušném geopolitickém prostředí v povodí Nilu. Jenže k její strategii nepatří sebevražedné bombové atentáty ani nepředvídatelné útoky. Chystá se použít ten nejhorší druh biologické zbraně – virus Pandora se stoprocentní smrtností.

Tým nemá za úkol jen odhalit osobu, která skupinu řídí, ale především musí zabránit tomu, aby nebezpeční teroristé vychýlili z rovnováhy rozložení moci na Blízkém východě a uskutečnili dlouho připravovaný útok na území Íránu.

David Bruns několik let sloužil jako důstojník u amerického námořnictva na ponorce s jaderným pohonem, poté cestoval po světe jako manažer v hi-tech oboru. Dnes píše futuristickou spekulativní beletrii, thrillery a všechno mezi tím.
J. R. Olson je důstojníkem námořní rozvědky ve výslužbě. Během své 21leté kariéry sloužil na letadlových a velkých obojživelných lodích a účastnil se mnoha operací po celém světě.

Hana Kneblová: Šlechta v českých zemích – Aristokracie od středověku po současnost

Kniha renomované autorky mapuje osudy aristokracie v českých zemích od středověku až do současnosti. Poutavě vypráví o výjimečných mužích a ženách, ale také o černých ovcích rodiny, o významných diplomatech, vojevůdcích a cestovatelích, šťastných a nevydařených manželstvích.

Obsahuje rovněž spoustu zajímavostí – například proč místodržící vyhození z oken Pražského hradu přežili pád bez vážných zranění, proč Albrechta z Valdštejna pohřbili třikrát, kolikrát se vdala a kolik měla milenců Kateřina Zaháňská, kterou známe jako paní kněžnu z Babičky, proč byla Kateřina Bechyňová z Lažan odsouzena k smrti hladem nebo jak zemřel kníže Adam František ze Schwarzenberga… Čtenáře možná překvapí, že za první republiky bylo zakázáno používat šlechtické tituly a byla provedena pozemková reforma, která značně zmenšila majetek aristokracie.

Mgr. Hana Kneblová se narodila v Novém Jičíně. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor historie a český jazyk. Několik let učila na základní škole, poté pracovala jako jazyková redaktorka knih a překladatelka. Ve své tvorbě se zaměřuje na populárně-naučné publikace z oblasti historie a také knihy pro děti.

Lidija Parchiťko: Mám vztek a nestydím se za to

Matka prý nemá právo zlobit se na své děti. Nesmí být unavená, podrážděná, vyčerpaná… „To si jenom namlouváš!“ slyší nejedna žena po porodu od svého okolí, když se zmíní, že trpí depresemi. Tlak sociálních sítí na „dokonalé mateřství“ je přímo hmatatelný. Co se ale skrývá za precizně vystavěnými iluzemi bezproblémových dětí a svěžích, vždy upravených a šťastných matek…?

Tato kniha renomované psychoterapeutky a odbornice na dětskou výchovu vám pomůže pochopit pocity, které vás během mateřství mohou přepadnout, a za které se často matky stydí. Není ostuda se k nim přiznat, ideální je však vědět, jak jim čelit, případně včas předcházet.

Dozvíte se zde třeba:

  • Proč se zlobíte na své dítě.
  • Jak překonat nekonečný koloběh „zlost – vina“ a naučit se přijmout samu sebe.
  • Jak se spřátelit se svými city a najít v nich oporu, a nikoliv překážku v budování vztahu s dítětem.
  • Jaké temné stránky jsou v každé matce a jak s nimi lze pracovat.
  • Co znamená rodičovská zlost pro děti a jak ovlivňuje jejich rozvoj.
  • Jak vhodně reagovat na akutní pocity dítěte a jak se nenechat vyvést z míry jeho chováním.
  • Jak projevovat svou zlost bez negativních důsledků pro dítě.

Lidija Parchiťko je psychoterapeutka a odbornice na dětskou výchovu. Vystudovala psychologickou fakultu Moskevské státní univerzity M. V. Lomonosova, katedru neuro- a patopsychologie, dále Institut perinatální psychologie a psychologie reprodukční sféry.

 

You may also like...