Novinky z nakladatelství Euromedia: Hrobník, Rakety smrti, Ani slovo

Čtvrtý červencový týden je tu a s ním i poslední knižní novinky tohoto měsíce. Oliver Pötzsch je autorem mnoha historických románů, z nichž mu největší ohlas přinesla jednoznačně volná historická sága Katova dcera, která byla přeložena do více než 20 jazyků. Jeho nová historická detektivka Hrobník zavede čtenáře do Vídně konce 19. století, kde řádí tajemný vrah mladých žen… 

Román renomovaného britského spisovatele Roberta Harrise z období druhé světové války Rakety smrti  má dva hlavní hrdiny – německého raketového inženýra, který odpaluje z nacisty okupovaného Holandska rakety V2 na Londýn, a anglickou zpravodajskou důstojnici, která se snaží lokalizovat startovací místa, a zabránit tak dalším útokům. Ani jeden z nich zpočátku netuší nic o existenci toho druhého…

Nový thriller irské autorky Patricie Gibneyové nazvaný Ani slovo je hodně osobní, protože je zavražděn jedenáctiletý chlapec, který se přátelil s jejím synem.

Druhá půlka Augusty Hopeové je debutový román Joanny Glen, britské autorky, která dosud vydávala výhradně knihy z oblasti literatury faktu. Vypráví příběh dvou sester – dvojčat Augusty a Julie. Každá jsou úplně jiná a mají rozdílné sny, přesto jsou svázány pevným sourozeneckým poutem.

Za poslední novinkou stojí finská autorská dvojice Antti Ervasti a Matti Pikkujämsä – první je zkušený psychoterapeut a druhý oceňovaný malíř. Jejich společným projektem byl nejprve svět CupOfTherapy (Šálek terapie), který se stal mezinárodně uznávaným konceptem zabývajícím se duševními poruchami. Z něj následně vzešla kniha Chvíle pro sebe – 100 myšlenek o osamělosti.

Robert Harris: Rakety smrti

Píše se listopad 1944… Willi Graf, německý raketový inženýr, odpaluje z nacisty okupovaného Holandska rakety V2 na Londýn. Kay Connollyová byla kdysi herečka, nyní ale coby anglická zpravodajská důstojnice vyráží do Belgie, aby lokalizovala startovací místa a neutralizovala tak hrozbu raketových úderů jednou provždy. Její úkol ohrozí zvěsti o sabotérovi. Aniž tuší cokoliv o existenci toho druhého, ocitají se Graf a Connollyová na opačných stranách smrtícího honu na lidskou kořist.

Jejich vzájemně se prolínající příběhy osudově souvisí s nacistickým raketovým programem – jednou z nejnebezpečnějších zbraní Třetí říše, jejíž pomocí chtěl Hitler zvrátit vývoj války. A Robert Harris ve svém bravurně vystavěném thrilleru odhaluje nejen tajemství smrtících raket, ale i tragédii lidí, kteří s nimi byli spojení…

Robert Harris (* 1957) se narodil v Nottinghamu. Po studiu historie na univerzitě v Cambridgi pracoval jako reportér pro BBC a politický dopisovatel pro The Observer, The Sunday Times a The Daily Telegraph. Jako graduovaný historik proslul ve svých beletristických i faktografických dílech tím, že zachycuje události na podkladě důkladných rešerší pramenů.

Patricia Gibneyová: Ani slovo

Jedenáctiletý Mikey se vrací s kamarády domů. O dva dny později místní teenageři objeví jeho tělo v záhonu květin…

Pro inspektorku Lottie Parkerovou je tento případ osobní. Mikey byl totiž kamarád jejího syna Seana a ona cítí, že jí vlastní syn něco tají. O několik dní později je nalezen další mrtvý chlapec a taktéž je obklopený květy. Při pátrání po zvráceném vrahovi s děsivou vizitkou musí Lottie rozkrýt síť tajemství v okruhu Mikeyho kamarádů. Kdo koho chrání? A proč? A dokáže to Lottie zjistit dřív, než se něco stane i jejímu dítěti…?

Ani slovo je další případ oblíbené inspektorky Lottie Parkerové od bestsellerové autorky Patricie Gibneyové. A opět vás bude napínat až do poslední stránky!

Patricia Gybneyová žije v Mullingaru, městě obklopeném mnoha jezery, které se nachází přímo v srdci Irska. Je matkou tří dětí a vdovou po Aidanovi.  Vyrovnat se s manželovou smrtí jí pomohlo a pomáhá právě psaní

Joanna Glen: Druhá půlka Augusty Hopeové

Augusta a Julia jsou dvojčata, ale přesto je každá jiná. Augusta miluje slova stejným způsobem, jako jiní lidé zbožňují bonbony nebo zmrzlinu, a sní o cestách na exotická místa, zatímco Julia je doma spokojená a chce se především vdát a založit rodinu. Augusta hodně čte, pokládá spoustu otázek, ve škole opravuje učitele. Dokáže lézt lidem na nervy a nutno přiznat, že do maloměstské čtvrti nezapadá, a tak se už v útlém věku rozhodne, že až vyroste, odstěhuje se někam daleko.

Mezitím na opačné straně světa vyrůstá chlapec jménem Parfait v zemi, kde zuří občanská válka a panuje neuvěřitelná chudoba. I on sní o lepším životě pro sebe a svoji rodinu. Ačkoliv Augusta i Parfait čelí mnoha ranám osudu, nehodlají se vzdát svých snů a oba hledají místo, kde se budou cítit úplní a sami sebou. Místo, kam patří.

Joanna Glen absolvovala s vyznamenáním a nejvyšším dosažitelným titulem na Londýnské univerzitě a poté pracovala na Filozofické fakultě Univerzity v Córdobe na horkém jihu Španelska. Poté vyučovala španělštinu a angličtinu a byla ředitelkou na jedné z londýnských škol. Vydala řadu knih literatury faktu, působí jako hostující lektorka, komunikační koučka a poradkyně a školitelka pro školy. Joannin románový debut Druhá půlka Augusty Hopeové se dostal do užšího výběru ceny Costa First Novel Award 2019.

Antti Ervasti & Matti Pikkujämsä (CupOfTherapy): Chvíle pro sebe – 100 myšlenek o osamělosti

Osamělost se někdy v životě dotkne každého z nás. Pro mnohé je to dokonce celoživotní cesta. Tato kniha se tímto dojemným a důležitým tématem zabývá. Zviditelňuje fenomén, který snadno zůstává nepovšimnut, a inspiruje nás všechny k zamyšlení, jak bychom mohli snížit stigma, které je s osamělostí často spojováno.

S řadou chlupatých kamarádů, kteří budou vašimi průvodci, zjistíte, jak se vypořádat s každodenními problémy od stresujícího pondělního rána přes nízké sebevědomí, vyhoření až po napětí na pracovišti.

Tato kniha kombinuje humor, vřelost a moudrost a poskytuje praktické rady, které vám pomohou lépe sladit pracovní a soukromý život a zvládnout výzvy a požadavky moderní současnosti. Ať už potřebujete slova útěchy, která vás naladí na nový pracovní týden, tipy na pěstování zdravých návyků nebo připomenutí důležitosti soucitu se sebou samým, na těchto stránkách najdete odpovědi.

Chvíle pro sebe je empatická, výstižně napsaná a zdařile ilustrovaná kniha od tvůrců mezinárodně uznávané značky CupOfTherapy.

Svět CupOfTherapy (Šálek terapie) vytvořili dva finští autoři – psychoterapeut Antti Ervasti a malíř a ilustrátor Matti Pikkujämsä.  Je to mezinárodně proslulý koncept zabývající se duševními poruchami a využívající zvířecí figurky.

Díky ilustracím CupOfTherapy, obsahujícím povzbuzení, útěchu a humor, jsou velké i drobné životní problémy snadno rozeznatelné. Každá z těchto ilustrací je doplněna textem a představuje pečlivě, profesionálně a procítěně vytvořený celek. Jsou platformou, jejíž pomocí může kdokoli uvažovat o univerzálních a někdy i náročných tématech. Tyto ilustrace umožňují jednoduše řešit i zdánlivě složitá témata a situace a nabízejí lidem oporu v každodenním životě.

Antti Ervasti (* 1975) je zkušený psychoterapeut se zaměřením na rodinu, mezilidské vztahy a sexuální terapii. Přednáší rovněž o různých tématech týkajících se sexuality, jakými jsou např. identita a násilí.

Matti Pikkujämsä (* 1976) je oceňovaný malíř a ilustrátor. Je známý díky svému projektu portrétů a nespočtu ilustrací v knihách pro děti a v časopisech. Vytváří také textilní a porcelánové vzory, například pro společnosti Muji, Kauniste, Lapuan Kankurit a Marimekko.

You may also like...