Nový film Léto s gentlemanem

Producenti snímku Léto s gentlemanem – režisér Jiří Adamec a herec Jaromír Hanzlík – uvedou film do kin 14. února 2019. Pro oba tvůrce byl tento snímek v určitém smyslu prvotinou. Pro Jaromíra Hanzlíka scenáristickou, Jiří Adamec zase poprvé točil celovečerní film pro kino distribuci.

Ve filmu se představí ústřední dvojice manželů (Alena Antalová a Igor  Bareš), ale také jejich okolí plné známých hereckých tváří.  Kromě jejich dcery, kterou ztvárnila Lucie Vondráčková, či Jaromíra Hanzlíka jako „gentlemana“ se totiž v této romantické komedii ve vedlejších rolích objeví například Tereza Kostková, Ivana Chýlková, Miroslav Šimůnek, Dana Batulková, Petra Jungmanová, Yvetta Blanarovičová, Pavel Soukup, Arnošt Goldflam, Zdeněk Dušek, Zdeněk Žák, Miroslav Etzler, Jan Čenský, Jana Boušková či Jan Vlasák.

Romantická komedie Léto s gentlemanem je určena především pro ženy. „Myslím si ale, že když ženy vezmou do kina svoje partnery, tak i ti si tam najdou něco svého. Chceme, aby film Léto s gentlemanem pobavil, potěšil, zlepšil náladu, aby takzvaně pohladil po duši,“ řekl autor scénáře a představitel hlavní role, který se proslavil v 70. letech komedií Léto a kovbojem. Na ni snímek pouze podobným názvem částečně odkazuje, nejedná se o jeho pokračování.

Film Léto s gentlemanem se natáčel v létě 2018 ve středočeských Zduchovicích a jejich okolí a do kin jej uvede 14. února 2019 společnost BIOSCOP.

Letní romantická komedie o touze po svobodě, pozdní lásce a naději…
Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už snad celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Dny plynou ospale jeden za druhým. Manžel svůj čas už dlouhou dobu spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví a jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každý rok zpříjemňuje několik letních dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety v okolí hradu Kamýk.

Jednoho dne se ve vesnici objeví muž jménem Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní, šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. 

Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nezažívané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností. Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a zážitkům…

Foto: Petr Brodecký

You may also like...