Nový klip Electric Lady pokřtili Kamil Střihavka a Aleš Brichta

Tereza Rays alias Electric Lady o sobě:
Ke kytaře jsem se v 15 ti letech dostala díky Jimi Hendrixovi, který mě uchvátil svou hrou a svými písněmi, jméno Electric Lady jsem si zvolila na jeho počest. V podstatě se beru jako pokračovatelka jeho myšlenky, a to je kázat mír a lásku prostřednictvím hudby. Electric Lady je žena – dáma s kytarou, která dává naději lásce a umění. A to je to mé poselství.

Kapelu ELECTRIC LADY jsem založila r. 2013, pak jsem odletěla do New Orleans hrát s kamarádkou Mirkou do ulic města, bylo to tam hudebně neskutečné. To místo mám uložené opravdu hluboko v srdci. V tom roce běžel můj klip STORM i v MTV, vyhrála jsem soutěž Blues aperitiv. I když zkouška na soutěž proběhla v autě, soutěž jsme vyhráli. Potom jsme hráli na hlavních pódiích v Polsku i v Šumperku, roku 2014 jsem byla pozvaná točit svou hudbu do Texasu US s producentem Kirkem Covingtonem, kde vznikla má debutová deska Electrical, v tom roce jsem se stala firemní hráčkou světově známých nástrojů zn. Fender a tak také jedinou českou reprezentantkou této světové značky nástrojů u nás.

Jeli jsme i turné s Mandrage po 8 největších českých sálech u nás, a kapela získala booking v Německu, takže od roku 2017 aktivně jezdíme i německá pódia.

Roku 2017 vznikl singl A Part Of My Heart, který pro nás napsal český slavný kytarista a zpěvák Ivan Král. Roku 2018 jsem měla tu čest vystoupit například s Monkey Business, objevit se na desce coverů skupiny JAR, která má ted vyjít – ESKALACE BOBRA , spolupracovala jsem s Rytmusem, Olgou Lounovou a dalšími. V té době jsem začala působit pod agenturou Nemoros, která mé hudební aktivity přesunula i na další trhy, speciálně  do Ruska – začal z se o mne zajímat i Russian Music Box, kde vznikl rozhovor a písně Electric Lady byly několik měsíců v rotaci právě v tomto hudebním kanálu. Také jsem vystoupila v Moskvě na prestižním VIP večírku pro Natálii Palinovou – ředitelku Russian Music Box, kam se žádný cizí smrtelník nemá šanci dostat. Vyhrála jsem na mezinárodní soutěži rockových talentů v Rusku, která se konala ve městě Chimki a následně jsem dostala nabídku s Electric Lady vystoupit na prestižním přilehlém rockovém festivalu r. 2019…

Na příští rok chystá Electric Lady desku, Fórum Karlín a zbrusu nový styl, který do ČR přinese. Návrat ke staré poctivé hudbě, žádné samohrajky. Electric Lady je žena s kytarou a bojuje o návrat dobrých vztahů mezi lidmi, zachování hodnot umění, lásky a tvorby.

Foto: Petr Brodecký