Nový pivní speciál From PLZEŇ with LOVE zve na pivně-kulturní festival Brewstock

Nádvoří Plzeňského Prazdroje se v pátek a sobotu 8. – 9. října stane dějištěm 6. ročníku oblíbeného pivně-kulturního festivalu Brewstock. V novém plzeňském pivovaru Proud společně s pivovarem Zhůřák na počest této události uvařili speciál Brewstock IPL: From PLZEŇ with LOVE.

Silný ležák s pořádnou porcí chmele přidaného za studena je výsledkem spolupráce sládkové Proudu Lenky Strakové s Chrisem Baerwaldtem, sládkem a majitelem Zhůřáku, což je malý řemeslný pivovar sídlící nedaleko Plzně ve vesnici Zhůř. Speciál charakterizují parametry – alkohol: 6,0 % obj., stupňovitost: 14 % EPM, hořkost: 70 IBU, barva: 15 EBC. K dispozici je v e-shopu Proud, ve vybraných pivotékách a ochutnávkových pivnicích. V Plzni je premiérově k dostání od 20. 9. ve znovuotevřeném Pivstru.

Letošní pivně-kulturní festival Brewstock představí produkci více než 20 minipivovarů, včetně pivovarů Proud a Zhůřák. Tradiční součástí programu jsou tématické besedy a diskuze s českými i zahraničními sládky či majiteli pivovarů a premiéry nejnovějších piv. Tradičně se bude degustovat jen ze skla. Novinkou bude možnost prohlédnout si pivovar Proud, který sídlí ve více než stoleté budově bývalé elektrárny v areálu Plzeňského Prazdroje. Chybět samozřejmě nebude rozmanitá nabídka výborného jídla. Vstup na festival Brewstock je zdarma. Více na www.Brewstock.cz nebo událost tiny.cc/Brewstock2021 

You may also like...