Obermeyer Helika dokončila prováděcí dokumentaci první etapy projektu Kolbenova park

V pražských Vysočanech vzniká nová rezidenční čtvrť Kolbenova park, kde bude v několika etapách vybudován celek šesti bytových domů doplněný parkem. Obermeyer Helika v pozici generálního projektanta zpracovala prováděcí dokumentaci první etapy projektu Kolben Park – objekt C. Ten nabídne 245 bytů ve čtyřech až sedmi podlažích s klidným vnitroblokem orientovaným do parku. Za vypracováním dokumentace stojí tým vedený Ing. Jaroslavem Němečkem z projekční a stavebně-poradenské kanceláře Obermeyer Helika, který bude následně vykonávat autorský dozor nad stavbou první etapy. Navrhovaný objekt C bude splňovat energetickou náročnost třídy A, jeho dokončení je plánováno na třetí kvartál roku 2024. Architektem objektu je společnost ABM Architekti s.r.o. 

„Kolbenova park je zajímavý projekt a jsme rádi, že se na něm můžeme podílet. Naše divize statiky pracuje také na projektu pro stavební povolení další etapy – objektu B pro společnost ABM Architekti s.r.o. Právě tato spolupráce zajistí z hlediska statiky koncepční kontinuitu jednotlivých stupňů projektové dokumentace. Technickou zajímavostí objektu, na kterou bych rád upozornil, je bezesporu aplikace protivibračních opatření na přechodu mezi suterénní a nadzemní částí, které ochrání objekt proti vibracím z metra a přilehlé tramvajové trati,“ uvedl Jaroslav Němeček, vedoucí projektu z Obermeyer Helika.

Vizualizace: ABM Architekti, Kolbenova park

Součástí projektu Kolbenova park je také venkovní infrastruktura včetně založení nových ulic. Směrem do ulice Kolbenova nabídne dům komerční parter se službami, případně kavárnou a dalšími obchody. Kromě plné občanské vybavenosti a skvělé dopravní dostupnosti se mohou budoucí obyvatele těšit z přírody, která bude doslova na dosah. Uvnitř lokality se bude nacházet park s vodními prvky, centrální promenádou a další pestrou nabídkou prvků pro oddech, sport a zábavu.

Virtuální prohlídka bytů s možností vytvoření vlastního designu prostor je dostupná na webových stránkách zde.

You may also like...