Obonete S. Ubam – Sedm let v Africe

Obonete Ubam vydal autobiografickou knihu Sedm let v Africe. Nese podtitul Příběh českého syna nigerijského krále.

Kniha Sedm let v Africe vysvětluje, proč jsme o něm v posledních letech moc neslyšeli. Jeho hollywoodský příběh nabral nový směr po smrti Ubamova otce, policejního generála. Obonete Ubam se vydá do Nigérie hledat své kořeny a novou identitu. Přebírá rodinné dědictví, nástupnické povinnosti, firmu i zodpovědnost za mladší sourozence, které sotva zná. Za přínos k rozvoji nigerijského kmene Annang mu byl udělen tradiční šlechtický titul a stal se kmenovým náčelníkem. Dnes žije ve Španělsku a podniká v realitách. „Voják, literát, diplomat, bohém, cestovatel, kosmopolita a dobrodruh, milovník krásných žen, nečekaných změn a nových začátků,“ charakterizoval Obonete Ubama Martin Vaněk.

Nakladatel propaguje knihu Sedm let v Africe sloganem: „V socialistickém Československu byl příliš černý, v Nigérii zas příliš bílý.“ Česká maminka poznala nigerijského otce Obonete Ubamy během studií v Sovětském svazu, v Kyjevě. Komunistické orgány nezvyklému svazku nepřály, takže rodiče se po několika letech nechali na dálku rozvést. Obonete Ubam vyrůstal v Bruntále.

Hrál basketbal a reprezentoval Česko na Světových středoškolských atletických hrách v New Portu. Obyvatelé Bruntálu byli hrdí, když se stal prvním afročeským vojákem Armády ČR a pracoval na ministerstvu obrany jako protokolární tlumočník. Čtenáři bulváru sledovali jeho komplikovaný vztah s Lejlou Abbasovou.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...