OC Šestka podporuje sbírku Den válečných veteránů, v centru umístila čtyři kasičky

Jak uctít památku válečných hrdinů? Například celostátní sbírkou Den válečných veteránů, která probíhá po celý listopad. Samotný významný den spadá na 11. listopad a u nás si ho připomínáme již od roku 2001. Čtyři kasičky najdete také v Obchodním centru Šestka v pražské Ruzyni. Symbolem sbírky jsou květy vlčích máků, které dostanete za doporučený příspěvek 30 Kč.

Pro listopad nejsou typické jen Dušičky nebo brzké večery, ale v České republice už 21 let také podpora uctění památky všech, kteří čelili jedněm z největších celosvětových konfliktů. Proto po celý měsíc probíhá celorepubliková sbírka nazvaná Den válečných veteránů.

„Rádi se zapojujeme do akcí, které mají smysl, a právě sbírka Den válečných veteránů je jednou z nich. V interiéru našeho obchodního centra jsme umístili čtyři kasičky, kam mohou návštěvníci přispět jakoukoliv částkou. Bohatě postačí 30 korun, což je doporučovaná výše. Ale dobročinnosti se samozřejmě meze nekladou,“ vysvětluje Lenka Šátková, marketing manager OC Šestka.


Kde přesně kasičky s vlčími máky v Obchodním centru Šestka najdete? Jedná se o tato místa: Česká pošta, Donuter, fitcentrum Gymstory a obchod Alpine PRO. Do kasičky vhodíte dobrovolný příspěvek (optimálně 30 Kč) a coby poděkování si vezmete kvítek vlčího máku. Proč zrovna vlčí máky? Jsou totiž symbolem Dne válečných veteránů už od konce první světové války. V té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Kasičky jsou v OC Šestka umístěny od 1. do 30. listopadu.

Více o sbírce Den válečných veteránů:

Účelem sbírky je pocta válečných veteránů a hrdinů. Slouží k získání peněžitých prostředků pro Centrum pomoci Paměti národa na pomoc pamětníkům v jejich každodenních potřebách či v problémových situacích. Výtěžek sbírky podpoří také další dokumentování, uchování a vyprávění vzpomínek válečných veteránů a hrdinů v archivu Paměti národa. Více na www.denveteranu.cz.

You may also like...