Očekávané novinky z nakladatelství Euromedia

Nakladatelství Euromedia přináší další lednové novinky. První z nich pochází z pera oblíbeného švédského autora Anderse de la Motte – jeho nový psychothriller s názvem Jarní oběť vychází v nakladatelství Kalibr a pomyslně uzavírá volný cyklus čtyř napínavých románů inspirovaných jednotlivými ročními obdobími (dosud vyšly knihy Konec léta, Podzimní případ a Zimní oheň). 

Leila Meachamová je autorka, jejíž jméno není českým čtenářům a zejména čtenářkám neznámé – proslula především rodinnou ságou Poselství růží (2012), románem Dlouhé stíny (2013), epickým příběhem Titáni (2017), ale i dalšími tituly. Její románová novinka se jmenuje Vážka a vypráví příběh pětičlenné skupinky Američanů, kteří byla povoláni Úřadem pro strategické služby, aby pomohli své vlasti a infiltrovali nacisty okupovanou Paříž.. 

Nakladatelství Pikola přináší v lednu hned několik zajímavých novinek zaměřených na nejmladší čtenáře. Nejočekávanější z nich  je určitě Dogman a superkotě od Dava Pilkeyho – je to již čtvrtý díl úspěšných komiksových příběhů o neohroženém „psolicajtovi“, který má tentokrát nového ušatého a chlupatého „parťáka“.

Anders de la Motte: Jarní oběť

Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny zmizel beze stopy. Třiatřicet let poté se do téhož zámku nastěhuje doktorka Thea Lindová. Fascinována dávnou tragédií i místními legendami o divokém lesním muži postupně odhaluje až příliš podobností mezi vlastní bouřlivou minulostí a Elitiným životem. Její podezření narůstají – pravda o tehdejším zločinu zřejmě nevyšla nikdy najevo a jaro 1986 se domáhá další oběti…

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů, je završením volné série čtyř skvělých příběhů z jihošvédského regionu Skane, z nichž se každý odehrává v jiném ročním období.

Anders de la Motte (*1971) je bývalý policista, poté šéf ochranky jedné z největších IT firem, pracuje momentálně jako mezinárodní konzultant bezpečnostních služeb. V rodném Švédsku patří k nejčtenějším a nejoceňovanějším autorům, jeho tituly vycházejí ve dvaceti sedmi zemích.

Vydal celkem tři knižní série: nejprve trilogii akčních příběhů Geim (česky vyšla jako Game), Buzz a Bubble o zneužívání moderních počítačových technologií a sociálních sítí. Následoval diptych napínavých krimirománů MemoRandom a UltiMatum z prostředí organizovaného zločinu.

Následně napsal úspěšný kvartet psychothrillerů situovaných do jihošvédského regionu Skane a do jednotlivých ročních období: Konec léta, Podzimní případ, Zimní oheň a Jarní oběť – všechny obsadily vždy po vydání první místo na žebříčku bestsellerů ve Švédsku a dosáhly prodejů přes 100 000 výtisků. Vydává nakladatelství Kalibr, přeložila Helena Matocha.

Leila Meachamová: Vážka

Během druhé světové války je pětice mladých Američanů povolána nově vytvořeným Úřadem pro strategické služby, aby pomohla za nepřátelskou linií a infiltrovala nacisty okupovanou Paříž.

Zdánlivě nesourodá skupina, tvořená texaským atletem s německými kořeny, osiřelou módní návrhářkou, synem Francouzky a bohatého podnikatele, chudým muškařem ze Středozápadu a překrásnou šermířkou, se rozhodne vyslyšet volání své vlasti a společně vytvoří tajný tým špionů s kódovým označením Vážka.

Krátce po intenzivním výcviku se pod falešnými identitami vydávají mezi nepřátele – každý na svou vlastní misi, izolovaní jeden od druhého, ale se společným cílem zabránit nacistům v dalším dobývání.

Služba vlasti však pro některé z nich není jediným motivem, kvůli kterému se rozhodli výzvu přijmout. Mohou jejich soukromé důvody ohrozit nebezpečnou hru na kočku a myš, kterou se svými protivníky z řad nacistických elit hrají…? Když navíc po jediném osudném přešlapu jednoho z nich dopadnou, začne se nabízet otázka: Je všechno takové, jak se zdá? Anebo se jedná jen o další špionský trik…?

Leila Meachamová je bývalá učitelka anglického jazyka, je úspěšná spisovatelka, která u nás proslula zejména fascinující rodinnou ságou POSELSTVÍ RŮŽÍ (č. 2012), poutavým příběhem DLOUHÉ STÍNY (č. 2013), dramatickým románem SEN O SOMERSETU (č. 2014), epickým příběhem TITÁNI (č. 2017) nebo romancemi ALYIN) DŮM (č. 2018) a KRÁLOVSKÝ NÁVRH (č. 2018). VÁŽKA je jejím nejnovějším románem. Přeložila Michaela Burock, vydává nakladatelství Ikar.

Dav Pilkey: Dogman a superkotě (4. díl)

Hrdina s psí hlavou a nejlepší „psolicajt na světě se stal miláčkem davů. Ale protože zlo nikdy nespí, ani Dogman neusnul na vavřínech. Opět se zjevuje na scéně – a tentokrát není sám! Má nového chlupatého a ušatého parťáka – Superkotě. A hned musí společně vyřešit jednu záhadu. Když po nástupu kočičí chůvy zmizí nadějná filmová hvězda, Dogman a Superkotě se rovnou vydávají po horké stopě, aby přišli zmizení na kloub. Podaří se jim to, nebo jim plány na záchranu světa překazí zlotřilý padouch Péťa? Slavný tvůrce komiksových příběhů Dav Pilkey přináší další díl série, která trhá rekordy na světových žebříčcích.

Alexa Pearlová: Sasanka – dobrodružství neobyčejného hříbátka

Seznamte se se Sasankou. Hříbátkem se zvláštní bílou skvrnou na hřbetě. Sasanka však není jen tak obyčejná klisnička. Cítí, že je úplně jiná, než ostatní koníci z jejího stáda. Jen pořád nemůže přijít na to, čím to je. Když ostatní chodí pěkně v řadě za sebou, Sasanka chce běžet a běžet, co nejrychleji může. Nejraději by létala v oblacích. Co by to však bylo za koně, aby se proháněl někde mezi mraky? Sasanka již brzy přijde na to, že být zvláštní vlastně nemusí být vůbec špatné. Přidejte se k Sasance a rozlouskněte spolu s ní velké tajemství.

Martin Petiška: Pohádková maminka

Jsou děti, které nechtějí spát. Taková je i Alenka z naší knížky. Naštěstí má ale maminku, která si s ní umí krásně povídat. A z toho povídání pak vymýšlí nádherné pohádky. O neobvyklých hrdinech. Třeba o malé tmě Amálce. Nebo o usměvavé sluníčkové princezně a její sestře Mračivce. O strašidýlku, které se moc bálo strašení a bubáků. O Krtkojedovi nebo o tygříkovi, který musel k zubaři. Jedna pohádka se prolíná s druhou a mezitím si Alenka s maminkou povídá o všem, co ji trápí, co jí nedá spát. A pomocí všech těch příběhů se jí strachy postupně z hlavy vytrácejí a místo nich přichází ten krásný pocit, že všechno na světě je v pořádku.

 

You may also like...