Odložte cigarety a zkuste to alternativně! Možná naplníte novoroční předsevzetí

První lednové týdny nového roku jsou již tradičně ve znamení novoročních předsevzetí. Jedním z nejčastěji dávaných, ale zároveň i porušovaných, je vedle shození kil i snaha skoncovat s kouřením. Letos s ním chce dle některých průzkumů přestat až jedna třetina kuřáků. Jak ale zvýšit svou šanci na úspěch, abyste svému zlozvyku nepodlehli znovu? Možností je více, i těch alternativních! 

Ve spotřebě tabáku patří Česká republika stále ke světové špičce. Ačkoliv v Evropě počet kuřáků nepatrně klesá, u nás se číslo již stabilně drží na dvou milionech, což představuje téměř 30 % české populace. I z úst erudovaných odborníků zaznívá, že přestat s kouřením je běh na dlouhou trať, a ne každému se povede napoprvé. Jak zvýšit svou šanci na úspěch? Cestou může být „substituční terapie“, která sice nepředstavuje cíl, ale určitě cestu správným směrem.

Jedna třetina kuřáků řekne letos cigaretám ne

Nový rok si žádá nové oběti. S tímto heslem vstupuje do prvního (nebo spíše druhého) lednového rána spousta těch, která chce jednou provždy zatočit se svými zlozvyky. Z řady průzkumů veřejného mínění vyplývá, že přestat kouřit se i letos pokusí až jedna třetina kuřáků. Zatímco každý třetí by nejraději odložil krabičku cigaret ze dne na den bez jakékoliv náhrady, 15 % dotazovaných se přiklání k některé z nikotinových alternativ. Právě substituční terapie, tedy nahrazení klasických cigaret méně škodlivou formu nikotinu, patří podle odborníků k nejúspěšnějším přístupům při odvykání.

Zmírnění abstinenčních příznaků dosáhnete žvýkačkami, náplastmi i nikotinovými alternativami

Na trhu je k dispozici spousta metod, díky kterým můžete při odvykání kouření dosáhnout dlouhodobě lepších výsledků. Řadí se k nim nejen nikotinové žvýkačky, formy náplastí a pastilek, ale rovněž různé typy elektronických cigaret či zařízení na zahřívaný tabák, jejichž popularita v posledních letech výrazně stoupá. Výhoda těchto nikotinových alternativ tkví především v tom, že při jejich užívání nevznikají látky jako dehet či oxid uhelnatý, které jsou pro lidské zdraví škodlivější než samotný nikotin.

Místo cigaret sáhněte po zahřívaném tabáku

Pokud tedy v letošním roce plánujete seknout s tradičním kouřením jednou provždy, můžete sáhnout po přístrojích na zahřívaný tabák, které představují potenciálně méně rizikové užívání nikotinu, než je tomu u běžných cigaret. Nejžhavější novinkou v tomto segmentu je glo HYPER z dílny British American Tobacco, která se vývojem nikotinových alternativ zabývá dlouhodobě. Nové glo se oproti svým předchůdcům může pochlubit nejen stylovějším designem a uživatelsky příjemnějším ovládáním, ale především novou velikostí tabákových náplní i formou indukčního ohřevu, díky němuž dochází k rychlejšímu a rovnoměrnějšímu zahřívání náplně, nikoliv však ke spalování tabáku. Glo HYPER je tak ideálním pomocníkem při potlačení chuti na klasickou cigaretu, jež vám ulehčí úspěšnou cestu za novoročním předsevzetím.

You may also like...