Ondřej Habr: astrologova neděle 10.5.2020 – Pozvolné změny

Jsou tu tři zajímavé aspekty. Nejdůležitější je sextil mezi Sluncem v Býku a rybím Neptunem. Sny se lépe převádějí ve skutečnost. Aspekt podporuje práci s realitou, s hmotou, tvary, představami. Tvořivý přístup se vyplácí a oplácí. I jinak přichází občas bezdůvodně dobrá nálada a světlá naděje. A tak nám odlehčení umožňuje se pustit konečně do důležitých úkolů.

Trigon mezi Jupiterem v Kozorohu a Merkurem v Býku je příznivý. Přináší vysvětlení, rozuzlení a rozluštění. Často aniž bychom o to žádali nebo se snažili. Ve spojení s paralelně běžícím sextiulem Slunce-Neptun nám konstelace podporují. Můžeme snáze vidět, jak věci opravdu v našich životech aktuálně jsou a podle toho se i zařídit. Občas nás události dotlačí, a to i velké askety, k zvolnění, zlenivění a chuti si užívat. Však aktuálně procházíme tím pravděpodobně nejpříjemnějším měsícem roku.

Nabíhající kvadrát Merkuru s Marsem ve Vodnáři ukazuje na netrpělivost. Jako by se zdálky blížila bouřka, ale ještě neprší a nehřmí. Ještě je dusno a ještě nepřišlo uvolnění. Chce to trochu sebedisciplíny.

Všimněme si i příznivých aspektů, sextilu a trigonu Marsu ve Vodnáři s lunárními uzly v Blížencích a Střelci. Poprvé se setkáváme pořádně s působením uzlů v jejich nových pozicích, do Blíženců a Střelce vstoupily totiž teprve tento týden. Jejich propojení s Marsem poměrně zamíchá kartami. Procesy v minulých týdnech a měsících poněkud nejasné a vlekou sí se odnikud nikam najednou nabývají na dynamice a nabírají dráhu. To, o čem jsme byli přesvědčeni, že se stane, se v nějaké podobě, nemusí to být vždy ta přesně vysněná, začíná pozvolna dít. Buďme přesto opatrní, radujme se a na nic nespěchejme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...