Ondřej Habr: astrologova neděle 3.5.2020 – Sonda do Času Býka

Čas od novu k úplňku ve znamení Býka jako by byl dobou hledání jistoty. Stoupli jsme si na dno. Pod sebou máme pevnou půdu. Vnímáme oporu. Znovu se obnovuje vztah k jistotám. Ke kvalitám života. Definujeme si opět potřeby. A také se učíme tyto hodnoty přijímat ve vlastním životě. Nemůžeme stát sami. Úkolem času Býka je i kooperace. Hledání vztahů na základě emocí. Těch příjemných žádaných i těch vymezujících nelibých.

Dnešní den v tom může sehrát podstatnou roli. Uvědomujeme si vlastní sílu i křehkost. Víme už asi skoro určitě, co potřebujeme a co nechceme. Jen to nějak uvést do života. Někdy se bojíme jak své síly, tak vlastní bezmocnosti. Merkur se v Býku blíží do konjunkce se Sluncem. Současně Luna v Panně je v trigonu s Jupiterem a Plutem v Kozorohu.

Spíš než na nějaké radikální kroky je to na postupné nabývání přesvědčení. Poddejme se tomu, oddejme se radosti z poskytovaných požitků. Hranice hledejme ne tam, kde jsme byli zvyklí, ale posuňme si je do míst, na kterých bychom je v budoucnu chtěli mít. Neuvažujme o tom, co jednou možná bude, ale představme si, že to, co chceme, můžeme mít celkem brzo. Největšími strašáky a překážkami jsou konflikty a z nich se rodící obavy ve vlastním nitru.

To, co už delší dobu charakterizuje dění, je Chiron v Beranu v opozici s Juno, partnerskou planetkou ve Vahách. Máme jasné plány, možná jimi hoří naše nitro, jen si je neumíme představit ve skutečnosti a dát jim definitivní podobu. Nejspíš z obavy z nepřijetí si to tu jen tak šolícháme, zvedáme a klesáme podle aktuálního přílivu a odlivu emocí, houpeme se na hladině dění. Nu, máme na víc a v cestě dál by nám určitě pomohlo, jak jsme si to tady už psali, pokud si jasně určíme, za jakých podmínek chceme dál fungovat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...