Ondřej Habr: astrologova sobota 20.6.2020 – Setkání pod hodinami

Jako bychom seděli nahoře, na vrcholu dráhy a hleděli nazpět na předchozí měsíce, kdy jsme se sem škrábali. A druhé straně vidíme zase sešup dolů, do léta, podzimu. A někde tam na konci čekají Vánoce, které přijdou za půl roku.

Takto si symbolicky sedíme, trochu bilancujeme a trochu si malujeme, co přijde. Aktuálně jsme nejvíc v nohou, jsme z celého roku nejpohyblivější, nejaktivnější a nejpraktičtější. Dáváme si tu pod hodinami sraz s osudem, abychom na symbolické schůzce probrali, co se bude dít.

Můžeme to tímto způsobem klidně sami udělat. Doba a čas tomu přejí. Pohyblivost Blíženců se tu propojuje s vnímavostí Raka a k čemu jinému bychom měli být vnímaví než k tomu, co děláme a jak fungujeme. Slunovratem končí velký kosmický nádech během něhož Země přijímala, který trval a sílil od prosince. Nyní začíná výdech, kdy Země ze sebe bude vše vydávat, energii, plody, ale i nové příležitosti pro naše uplatnění.

Pojďme k něčemu konkrétnějšímu. Slunovrat nastává dnes v sobotu těsně před půlnocí a jen pár hodin před novem ve znamení Raka (v neděli po půl deváté ráno) a ten je spojen s prstencovým zatměním (od nás v Česku neviditelným). O novu si napíšeme ještě zítra, ano? Soustředíme se na slunovrat, slunovratový horoskop ukazuje i na to, jak proběhne léto.

Slunce bude v konjunkci se severní uzlem. Dá se odvodit, že v následujících týdnech poběží život rychle dopředu a nepojede rozhodně ve vyjetých kolejích. Budeme improvizovat a hledat nové přístupy a postupy a také nová řešení. Života, práce, vztahů, cesty k budoucnosti. Luna v Blížencích v kvadrátu s Marsem v Rybách slibují, že nebudeme mít nadále v těch základních směrech moc jasno, rozum a cit se budou dohadovat dál. Na nás bude, abychom si postupně na základě nových zkušeností vybudovali nové přesvědčení. Abychom se nezdráhali uvěřit a vůbec mít víru jako takovou. Bude to spojeno v hlubším zakotvení, kdy bychom se spíš než o rodinu měli opřít o ty, co nás obklopují, se kterými jsme spojeni a se kterými se můžeme vzájemně v nastávajících nelehkých časech podpořit. Bude třeba vyjít ven ze své ulity zvyků a udělat to, co už by dávno bylo třeba. Popracujme se svými traumaty, která nám brání v rozletu. Nezoufejme, že to bude těžké! Sextil Mars – Jupiter (ten je v Kozorohu) nám pomůže nasměrovat sílu, dodá inspiraci, myšlenky, nápady a samozřejmě že i tu nezbytnou naději. Jen je třeba být otevření a uvědomit si, že nelze k novým záležitostem přistupovat už přežilými způsoby.

A kvinkunx Saturn (ve Vodnáři) – Slunce bude o síle, bez ní to nepůjde, bude třeba se naučit ji používat. Budoucnost bude i o uvědomění si sebe sama a svých zájmů na pozadí (nebo v popředí?) zájmů kolektivních. Slibuje se tu zajímavá práce, predikuje se tu i dost volnosti a zábavy, ovšem pokud zvládneme své nevyřešené téma obav, strachů a konzervatismu. Možná se přitom zjistí, že mnoho obav bylo zbytečných.

Přeji nám pěkný slunovrat, mnoho inspirace do dalších životních etap a nezbytné štěstí, bez toho to nejde 

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...