Ondřej Habr: astrologova sobota 4.7.2020 – Podivná válka na začátku prázdnin

Mars už se pěkně usadil v Beranu. Věci už pár dní nevyhnívají, ale dějou se a někdy pěkně zprudka. Je potřeba zařídit, aby i ta prudkost měla nějaký užitek. Aby nás k něčemu přiměla a něčím pohnula. Tady si dost slibuji od zítřejšího úplňku, kdy Mars bude technicky v kvadrátu se Sluncem i Lunou. Představme si to jako šťouchnutí do koulí na kulečníkovém stole.

Ale všeho dočasu, planety se teprve štelují ke šťouchu a Velký hráč si vybírá úhly odrazu a kombinuje s úhly dopadu. V řadě případů je situace nazralá ne na vyřešení, ale k prošťouhnutí. Je třeba přeložit podmínky, nabídnout podporu. Dát najevo vlastní vůli. Jasně ukázat na to, čím se máme zabývat. Během dne nás tato témata budou napadat. Ze sfér společenských, politických a ekonomických se postupně budeme přesouvat k osobním, rodinným a intimním tak jak se budou Luna se Sluncem postupně štelovat do opozice.
Co se bude dít? Bude probíhat seznamování se situací. Budeme formulovat cíle a záměry. Budeme se ladit. Ale taky radikalizovat. Bude probíhat jakási poziční válka. Povídejme si chvíli o trpělivosti, která není nekonečná a tak padne pár předčasných výstřelů, jež v podobě hlasitých pšouků detonací neuškodí, ale rozčeří ovzduší. Hrozby hrozí z dálky a vše se děje jaksi na nečisto.

Dobře si prohlížejme, co se dnes děje. Mnoho procesů a situací mluví o nás, o tom, jak ve skutečnosti fungujeme a kterak nás vidí svět. Jeho představu o nás nezměníme. Aspoň ne teď. Můžeme ale nabrat odvahu a sebevědomí rpo to, abychom udělali to, co je potřeba udělat.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...