Astrologův čtvrtek 11.4.2024 – Merkur a Slunce

Včerejší nejdůležitější aspekt, konjunkce Saturnu s Marsem přinesl odhodlání, pevnost, pravidla, činy. Někde naopak agresi a nátlak. Ve finále se ale hodně věcí vyjasnilo a vyřešilo. Pravda, nebyly u toho kudrlinky a příjemnosti i když jsme na ně běžně zvyklí (nezapojila se Venuše), ani pochvalné mručení souladu (Merkur si také jede po vlastní ose). A tak to mohlo být praktické až pragmatické. Výkon, ale nízké hodnocení za estetiku.

Saturn s Marsem budou působit i dnes a tak opozdilci stále mají šanci. Ovšem na scéně se objevuje konjunkce retrográdního Merkuru se Sluncem Na 23. stupni Berana. Tedy zhruba 3 stupně od místa, na kterém proběhlo v pondělí zatmění Slunce (a novoluní).

Zatímco Saturn s Marsem nás nabádají k uspořádání života, Slunce s Merkurem umožňují se podívat zpět přes rameno. Tato konjunkce je o pohledech zpět, o hledání vlastní role v životě. Také o opatřeních, která jsme už dávno měli udělat (a snad je tedy provedeme). Též o setkání dávných přátel, o nalezených slovech. O návratech do starých kolejí nebo aspoň cestě k nim (to by jeden netušil, jak tento aspekt dovede být konzervativní). Půjde o vyladění se (Merkur je gestorem rytmů a vibrací všech druhů a také melodií), nastavení délky kroku. V součtu se po nás chce věnovat pozornost tomu, co si ji opravdu zaslouží a co je pro nás v životě důležité nebo prospěšné.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...