Ondřej Habr: astrologův čtvrtek 18.6.2020 – Merkur začíná couvat: Blízká setkání

V polední aktualitě jsme si už vyjasnili, co nás čeká od zítřka do mých narozenin. Setkáme s s retro Merkurem, s návraty.

Zásadní otázkou je ovšem k čemu se máme navracet. Tyto zpětné cesty by měly směřovat k tomu, co je podstatné. Na trase k tomu zásadnímu se samozřejmě potkáme i s jinými fakty a skutečnostmi, které bude třeba zpracovat: poznat a umět se podle jejich povahy a našich aktuálních životních plánů zachovat. Tato blízká setkání se děla už včera a měla ukázat na to, kam jsme se až v životě dostali a jak se změnilo naše vnímání věcí.

Dnešek (zrovna tak jako včerejší den) jsou plné neplánovaných událostí, setkání s minulostí. Ano, Merkur se na 15. stupni Raka otáčí. A tak si dopřejme trochu té nesynchronicity. Škvírami osudu propadá až k nám to, co se v nich zaseklo.

A protože máme retrográní dvě důležité planety, Merkur a Venuši (Venuši do 25/6), tak se dá čekat, že dneska budeme ve vnímání a v odpovědích poněkud mimo. Mohla by toho využít technika a vzbouřit se, mohli by to zneužít nevkusní lidé a pokusit se nás zmanipulovat. Měli bychom to ale využít my sami a pokusit se: 1. uvědomit si, co je pro nás opravdu důležité (zjistíme, protože se po něčem zasteskne a něco nám bude naopak dávat smysl), 2. udělat drobné změny v každodenním životě (týkající se denního rozvrhu, životosprávy), 3. zjistit, kde jsme se stali obětí stereotypů a kde naše vnímání světa a lidí jakožto i situací na něm už neodpovídá skutečnosti (esoterní lidi tomu říkají prohlédnout), 4. přehodnotit vztahy k lidem, k událostem, k realitě a světu jako takovému, je tu šance fungovat lépe, kvalitněji a hlavně ve větším souladu se sebou samými.

Dneska tu máme i sextil Mars – Pluto a tak se dá čekat, ježto je Mars v Rybách a Pluto v Kozorohu, že budeme celkem (ne)překvapeni, jakéže souvislosti a procesy to vyplavou napovrch a budou dány najevo. Každopádně se po nás nechtějí spontánní a rychlé odpovědi. Pokud budeme chtít něco udělat, učiňme tak jednoznačně, ale nenápadně, takřka civilně, přesvědčivě, ale bez naléhání. Zpětná vazba se dostaví časem.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...