Ondřej Habr: astrologův pátek 22.5.2020 – Na cesty

Večerní novoluní na 3. stupni Blíženců uzavírá staré cesty a otevírá nové. Záleží jen na tom, jak k tomu přistoupíme. Klíčem k novým obzorům je setkání, kontakt, diskuse, dotaz, informace. Uznání reality a přijmutí vyjednávání. Nástroje použijeme, pokud máme potřebu a schopnost oslovit. Motivem je nezůstat sami s hlavou plnou plánů a představ.

Novoluní bude v trigonu s retrográdním Saturnem ve Vodnáři a s Marsem v Rybách. Přáním bude, aby vše bylo v pořádku, tak jak to kdysi bylo, tak, jak si představujeme ideální situaci. Zakvadrátovaný Mars mluví o idealistech, ideách a vizích, které jsou i nejsou proveditelné. Realizaci pomůže Saturn, tedy jednoznačnost, důslednost, odvaha prosadit vlastní myšlenky.

Merkur se na 21. stupni Blíženců spojuje s Venuší. Ta mu jde vstříc, protože je ještě stále retrográdní. Aspekt pak hovoří o shledáních, o nálezech, o nalezení svorné řeči a spolupráce. Kvadratura s Neptunem ve znamení Ryb podotýká, že je třeba jednat konkrétně, nedomýšlet se toho, co není a že toho vysvětlování bude kolem docela dost.

Blíženecký archetyp koresponduje nejen s komunikací, ale s osvojením si prostoru. Tématem tak mohou být krátké cesty a stěhování, změny prostředí. Nejen ve sféře života a bydlení, ale i práce a působení.

Berme dnešek jako iniciaci. Otevřela se důležitá komunikační témata. Brána bude dokořán do střeleckého úplňku za 14 dní. Do té doby by mělo být jasno, jinak si procesy už půjdou svojí cestou bez výrazné možnosti je ovlivnit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...