Astrologovo pondělí 24.10.2022 – Slunce vstoupilo do Štíra a Saturn se otočil dopředu

Včera se Saturn otočil z retrogradity a jde zase dopředu. Oddechli jste si? Odlehlo vám? Saturnská otočka ukazuje na to, že po delší době vidíme a hlavně cítíme ty důležité věci jinak. Jakoby si naše vědomí řeklo Dost, už stačilo. Dost bylo stresů a napětí. Pokud jsme nezareagovali a neudělali něco důsledného a zásadního, už nemá cenu se dál vysilovat. A pravděpodobně jsme udělali i dost. Minimálně jsme si zapamatovali, co je důležité a prokázali, že jako důležitá ta témata i přijímáme.

Nadále se tedy podmínky mění. Už není třeba se vším zabývat v nitru, je možné, dokonce se to doporučuje, vyít s problematickými záležitostmi ven, navenek, na veřejnost. Zabývejme se jimi s těmi, co sou kolem nás. Hledejme společná řešení. Nevytváříme strach, neklid, díváme se na styčné body a na to, kde můžeme spolupracovat. Uvědomme si, že nejsme na řadu vlastních problémů zase tak úplně sami. I toto je poselství otočeného Saturnu.

Dopředný Saturn také uvolní vše, co bylo zadržováno, jak v podvědomí, tak v nás, také ve vztazích, jistě i ve společnosti a možná i v přírodě. A ještě jeden důležitý fakt. Tím, že se otočil Saturn, začíná se i uvolňovat jeho ikonická kvadratura s Uranem. Brzo uvidíme i to, že se některé problémy, nad nimiž jsme se stresovali, začnou řešit klidně i samy od sebe bez našeho přispění. Uvidíme tak místa, de měl náš strach opravdu velké oči. Je tedy ideální doba na návraty, ke smíření, pro hledání cest, možností a východisek.
A Slunce vešlo včera do Štíra! Věci vidíme ostřejší, záležitosti jednoznačnější, procesy se polarizují, události hrotí. Minimálně den dva takto lze vnímat i konat. Zároveň touhy dostávají hloubku a pocity šířku. Čeká nás měsíc, ve kterém budeme především obnovovat silné a zásadní smlouvy, které uzavíráme sami se sebou a světem. Povedeme v řadě situací, jež budou vnímány jako ostřejší, emotivnější a razantněší, ačkoli ve skutečnosti tomu tak samozřejmě nebude, boj o vlastní duší a přesvědčení. Něco změníme, něco si ponecháme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...