Oslavte Batmanovy narozeniny mistrovským komiksem, vychází Batman: Bílý rytíř

Batmanovy narozeniny letos připadly na 19. září a bujaré oslavy budou provázet speciální akce. Sedmý ročník Batman Days je tady!

Pochody plné cosplayerů, slevy v knihkupectvích, Batman všude, kam se člověk podívá – a že slavných komiksů s jeho postavou vzniklo opravdu hodně. V obchodech objevíte legendy, třeba Návrat temného rytíře, Kameňák či Rok jedna. Výkvět autorů naleznete v knize Batman v černé a bílé, můžete se pokochat nádherně malovanými příběhy, jako jsou Můj temný princ, Zatracení a Evropa, nebo se ponořit do kompletní snyderovské série počínající Sovím tribunálem (inspirace k právě chystané nové batmanovské hře) či do řady vycházející pod hlavičkou Znovuzrození hrdinů DC.

Vycházet však budou i nové tituly, včetně jednoho zcela zásadního. A tím je mohutná kniha Batman: Bílý rytíř, za níž stojí slavný kreslíř a scenárista Sean Murphy. Tento titul v Americe odstartoval dospělejší DC řadu Black Label, ve které mají slavní tvůrci zcela volné ruce. U nás z této edice vyšly úspěšné tituly jako například Harleen a Batman: Zatracení.

V komiksu Batman: Bílý rytíř spatříme svět, kde je nejslavnější zločinný klaun vyléčen ze svého šílenství a staneme se svědky toho, jak se tento muž, známý nyní jako Jack Napier, pokusí vyléčit město, které sám terorizoval. Poté, co se usmíří se svou bývalou partnerkou HarleyQuinn, uvede do pohybu promyšleně rozehranou kampaň, jež má za cíl zdiskreditovat osobu, kterou vnímá jako hlavního nepřítele Gothamu: Batmana. Napierova křížová výprava odhalí dlouholetou korupční tradici v řadách gothamské policie a promění jeho samého v městského radního a občanského hrdinu. Když se však vynoří stíny minulosti, aby ohrozily jeho dosavadní úspěchy, rozdíl mezi zachráncem a ničitelem začíná mizet – a to jak v Jokerově, tak v Batmanově případě. S tím mizí i naděje na světlou budoucnost Gothamu.

„Tenhle komiks je nejen skvěle kreslený a napsaný, ale i nebezpečně aktuální,“ říká Jiří Pavlovský z Nakladatelství CREW. „Člověk v něm pozná mnohé současné situace a problémy, ale přitom nepřestává být stále zábavný a napínavý. Sean Murphy dostal díky řadě Black Label možnost pracovat s Batmanem podle svého a plně toho využil.“

Hvězdný scenárista a kreslíř Sean Murphy (Joethe Barbarian, Punk Rock Jesus, Tokyo Ghost) stvořil v Bílém rytíři své vrcholné dílo. Neobyčejnou sondu do duše jednoho z největších komiksových padouchů, při níž zkoumá taková témata jako spravedlnost, korupce, aktivismus a nejtemnější hlubiny duševních chorob.

Skvělou zprávou je, že od 18. do 30. září budou v rámci Batman Days2020 probíhat slevové akce také v e-shopu Nakladatelství CREW – komiksy budete moci pořídit se slevou 25 %. Stejná slevová akce už běží v Knihkupectví Dobrovský, a to až do 30. září.

Vydává Nakladatelství CREW; scénář a kresba Sean Murphy; 236 stran; 749 Kč.

Batman: Bílý rytíř vychází 17. září 2020 a je k dostání na www.obchod.crew.cz a u dobrých knihkupců.

Nakladatelství CREW bylo založeno již v roce 1997 Petrem Litošem, Vladimírem Veverkou, Štěpánem Kopřivou, Karlem Stibralem a Jiřím Pavlovským a dnes jde o největší a nejstarší nakladatelství v České republice. Název CREW vzniknul zkratkou z prvních písmen slov Comics Revue Et Vladimír Veverka a vyslovuje se jednoduše česky – krev.

You may also like...