Oslavte Nový rok na Novomlýnské vodárenské věži, zapomenutého pokladu Nového města

Prague City Tourism na Nový rok výjimečně otevře Novomlýnskou vodárenskou věž veřejnosti. 1. ledna zpřístupní věž Pražanům za doprovodu zábavného programu, který cílí zejména na rodiny s dětmi. Součástí bude vědomostní kvíz, originální ceny i výklad od průvodce. Společnost zve na věž za symbolickou novoroční cenu 10 Kč za dospělého a dítě zcela zdarma. Na ostatní pražské věže se držitelé karty či aplikace Lítačka podívají s 50% slevou. Novoroční program je poděkováním Pražanům za přízeň v uplynulém roce.

Na Nový rok bude od jedenácti hodin až do pěti do večera výjimečně otevřena Novomlýnská vodárenská věž. Děti i dospělí se tak ponoří do historie Novomlýnské vodárenské věže, ve které je v současné době umístěna expozice o pražských hasičích a požárech. Kromě doprovodného výkladu průvodce bude pro děti připraven zábavný program a originální ceny.

Dlouhodobě se snažíme prohlubovat vztah Pražanů k historickým objektům v metropoli. Otevřením Novomlýnské vodárenské věže a uspořádáním programu pro ně i jejich děti bychom jim vlastně chtěli poděkovat za přízeň,” říká předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro a dodává: “Může to být kvalitně strávený čas s rodinou. Děti navíc získají originální dárky.” Děti, kteří se zúčastní vědomostního kvízu na samém vrcholku věže získají jednak odznak Zažij Prahu, který odkazuje na projekt lákající Pražany na zážitkové vycházky Prahou a také originální dárek od českého tvůrce.

“Vážíme si zájmu Pražanů a jejich dětí o metropoli. Sami se snažíme tento zájem prohlubovat a posilovat jejich vztah k městu, ve kterém žijí. Doufáme, že si děti program užijí a naši skvělí průvodci odpoví na všechny jejich zvídavé dotazy,” říká Pavla Bartásková, ředitelka Pragensia viva, která má doprovodný program na starosti.

Novomlýnská vodárenská věž je jedním z objektů ve správě Prague City Tourism. Historicky věž sloužila jako hlavní zásobárna vody dolního Nového Města pražského. Věž prošla celkovou rekonstrukcí a v současné době je zde umístěna expozice o pražských hasičích a požárech.

Děti se první den v roce 2024 do věže podívají zcela zdarma, jejich doprovod zaplatí symbolickou částku 10 Kč. Držitelé karty či aplikace Lítačka navíc na ostatních pražských věžích tento den získají 50% slevu na vstup. Jedná se o: Prašnou bránu, věž Staroměstské radnice, mostecké věže, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště na Petříně, Svatomikulášskou městskou zvonici. Více informací o akci zájemci naleznou na stránkách prague.eu.

You may also like...