Otevření vinařského centra ANNOVINO

Tisková konference, která se při této příležitosti konala v konferenčním sálu Fr. Křižíka (budova Českého svazu vědeckotechnických společností), nabídla prezentaci moderního vinařství společnosti Annovino. Unikátní stavba vznikla v Lednici z místních zkamenělých mušlí, které nasbírali za posledních deset let. Kmotry celé akce byly operní pěvci Michaela Gemrotová a Marian Vojtko.

Foto: Petr Brodecký

Vinařství Lednice Annovino zahájilo svoji první návštěvnickou sezónu velkolepě. Atraktivní Vinařské centrum, které vznikalo celých deset let, to jsou přípravy a realizace, usilovná práce spolumajitelů Jindřicha Soboty a Romana Žďárského, kteří spolu slaví úctyhodných 30 let ve společném podnikání. Ambice a cíle jsou nemalé. Centrum by mělo být po lednickém zámku druhým nejnavštěvovanějším místem ve městě Lednice.

27. duben 2019 byl pro tuto událost velký den. Den D, kdy centrum přivítalo první návštěvníky.

Největší prodejna vína na Moravě o prodejní ploše 400 m2. Degustace skvělých vín za přítomnosti sommeliéra, komentované prohlídky vinařství s ochutnávkou. Bohatý výběr vinařských dárků, sommeliérských potřeb a regionálních potravin.

Okolní sadové a parkové úpravy s využitím mušličkového vápence s četnými zkamenělinami. Výstava historických vinařských potřeb, unikátní expozice zkamenělých živočichů, symbolu dávných prehistorických moří. Vznikla ve spolupráci s regionálním Muzeem Mikulov a je jediným místem na jižní Moravě, kde můžete fascinující exponáty shlédnout. Další expozice je věnovaná atraktivnímu Valtickému podzemí.

V areálu je bezproblémové parkování pro osobní auta i autobusy. Pro děti je tu dětský koutek, pro všechny občerstvení. Vinařství nabízí možnost pořádání firemních akcí až pro 100 lidí v degustačním sále.

V průběhu roku 2019 zde vznikne unikátní odpočinková zahrada Terroir Fossilis s kamennými a zkamenělými prvky, dětským koutkem a naprosto jedinečnou výsadbou cca 100 odrůd révy vinné, které se pěstují na Moravě.

Nenechte si ujít příležitost ochutnat skvělá annovinská vína v autentickém prostředí, kde se rodí. Seznamte se se zdejším proslulým Hibernalem, Pálavou, Rulandským šedým, Tramínem červeným a Ryzlinkem rýnským. Nezapomeňte ochutnat zdejší skvělé slámové víno, výběr z cibéb a originální Višňové. Rozhodně nepřehlédněte loňskou velmi úspěšnou novinku Medové, unikátní kombinaci vína, ovoce a výtečného medu.

You may also like...