Páteční večer na mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS: Český tým skončil na výborném pátém místě

Česko se konečně dočkalo sportovního svátku, jemuž diváci vytvořili kulisu, která překonala očekávání všech závodníků. Zcela vyprodaný pražský Průmyslový palác na Výstavišti s 2 500 diváky vytvořil atmosférou jakou tento sport ještě nezažil. Český tým potvrdil pozici mezi nejlepšími Evropany, ale ve čtvrtfinále nestačil na bronzový tým USA a skončil na parádním pátém místě.

Na místě se utkalo 20 národních týmů, kteří závodili ve čtyřech disciplínách (Stock Saw, Single Buck, Underhand Chop and Standing Block Chop) vyřazovacím způsobem až do finále.

Zvítězit dokázal opět tým Austrálie a ve velmi těsném finále porazil Nový Zéland. Jedním z lídrů týmu byl teprve 24letý australský šampion Brayden Meyer, který také bude reprezentovat I v sobotu v individuálním závodě. Vítězný čas Austrálie byl 47.80, Nový Zéland dosáhl ve finále času 49.79.

Brad De Losa z vítězného týmu komentoval vítězství: Máme úžasný tým, během postupových bojů jsme udělali několik chyb, ale ve finále vše zapadlo a porazili jsme Nový Zéland a získali další titul. A ještě v takovémto úžasném prostředí, co více si můžeme přát?”

Kyle Lemon z Nového Zélandu řekl: Přijeli jsme pro titul, ale nebylo nám přáno. Nepodařilo se nám včas a správně rozebrat náš výkon po jednotlivých kolech. Ale musím říct, že publikum bylo absolutně nejlepší, jaké jsem během osmi let co jezdím na závody zažil. Neskutečné!”

Osminásobný medailista z MS a účastník týmového závodu v disciplíně Underhand Chop Martin Komárek závod zhodnotil: „Od začátku pro nás závod nebyl jednoduchý, měl na to vliv i los dřeva. V posledním duelu ale všichni podali maximální výkon, vydali se za hranu, a to je v takovém závodě nutnost. Ale americký tým byl lepší. V takové atmosféře je závod těžší, než na konci světa a my jsme dokázali, že patříme k nejlepším Evropanům a saháme po výkonech těch zámořských týmů. Za páté místo jsem rád, protože vzhledem k výkonům ostatních národních družstev je to naše maximum. Ale dnešní výsledek ukázal ještě jednu věc. Ty roky, kdy jsme v ČR Timbersport budovali de facto od nuly, vedly správným směrem, a v jejich stopách je potřeba pokračovat.

Foto:  STIHL TIMBERSPORTS®

Jan Holub, závodící na postu Standing Black Chop dodal: „Vystoupení před domácím publikem pro nás byl neopakovatelný životní zážitek. Utkat se ve vyřazovacím souboji se zámořským státem je stále velmi těžké, pro postup bychom museli podat maximální výkon a soupeř klopýtnout. Jejich výkony jsou o krok před evropskými. Je to dané tím, že v zámoří má timbersport tradici a vztah k němu se dědí po generace. Já jsem začal v osmadvaceti letech a dohnat to manko generace, která se sekerou v ruce vyrůstá, nám bude ještě pár let trvat. I proto můžeme být na svůj výkon pyšní.“

Martin Roušal, závodící na postu Single Buck a v sobotu reprezentující v individuálním závodě to viděl takto: „Náš výkon měl několik chybiček, které nás stály drahocenný čas, zejména v rozstřelu na čas. Tam jsme mohli mít čas pod minutu, postupovat z o jeden stupínek vyššího místa, ale je to závod a každá vteřina v něm je neopakovatelná. Promluvilo do něj mnoho faktorů, všichni jsme byli mírně nervózní a chtěli podat maximální výkon. Nesedla nám ani stejně jako loni kvalita dřeva, ale zaostat za svým rekordem o necelé tři vteřiny není ostuda, a jsme s výsledkem spokojení. Atmosféra byla neskutečná.“

Martin Kalina, náhradník českého týmu: „Pro nás byl dnešní výsledek úspěch. Atmosféra byla neskutečná, byl jsem na pěti světových šampionátech, ale takovou energii jsem zažil poprvé.“

Kompletní výsledky: https://data.stihl-timbersports.com

You may also like...