Pátý ročník akce Vynášení Morany aneb Vítání jara

V neděli 3. dubna proběhne od 13 do 17 hodin na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy již pátý ročník akce Vynášení Morany aneb Vítání jara. Rozloučení se zimou se uskuteční v duchu lidových tradic. Pro návštěvníky budou připraveny výtvarné a rukodělné workshopy nejen s velikonoční tematikou. 

Děti si budou moci vyrobit proutěné dekorace, módní doplňky, v dřevodílně se budou vyrábět oblíbené jarní medaile. Těšit se můžete i na pečení domácích housek. Pro milovníky sportu bude venku připraven sportovní, akrobatický a šermířský koutek, akce se zúčastní také Stadion mládeže DDM hl. m. Prahy, DDM Praha 6 a DDM Suchdol.

Letos budou součástí průvodu i mladí nadšenci z hopsej.cz. Kromě průvodu budou mít pro příchozí připravené i akrobatické představení a workshop, na kterém si děti budou moci vyzkoušet nejen jejich skákací (sedmimílové) boty. Součástí akce bude SWAP oblečení pro děti a dospělé. Zbylé oblečení bude potom využito na charitativní účely. Na akci nebudou chybět tradiční aktivity, jako je autodráha nebo železniční a tramvajové kolejiště.

V 16 hodin se všichni účastníci vydají v průvodu společně s hudebníky a obřími maskami podél Vltavy do Stromovky. Průvod bude zakončen spálením Morany, která se následně pošle po vodě zpět do podsvětí. 
Akce je pro všechny zdarma.

Video z předloňské akce: youtube.com/morana

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. 

Foto: DDM

You may also like...