Preciosa Lighting vytvořila křišťálovou oázu klidu v hotelu Shangri-La v Šanghaji

Preciosa Lighting, český sklářský lídr v segmentu designového osvětlení, přináší prostřednictvím své nejnovější světelné instalace Křišťálová harmonie oázu plnou klidu do vlajkového hotelu sítě Shangri-La v Šanghaji. Koncept hotelů Shangri-La má za cíl vytvořit přívětivé domácí prostředí pro své hosty a návštěvníky. To se odráží v architektuře a designu interiéru hotelu. Světelná instalace inspirovaná jarním probouzením přírody k životu tento koncept vhodně dotváří.

Unikátní sedm a půl metrů vysoká Křišťálová harmonie upoutá pozornost každého návštěvníka již při vstupu do hotelové lobby. Kinetický světelný objekt se skládá z 45 okvětních lístků magnolie, typických pro místní region, a šesti párů křehkých pohyblivých křídel, které jsou výsledkem ruční práce sklářů v Kamenickém Šenově.

Pohyb rozkvétající Křišťálové harmonie je možný díky využití designového konceptu Automata. Tato unikátní kinetická instalace je vybavena cyklickým mechanickým zařízením, které umožňuje nekonečný pohyb křišťálových komponentů levitujících na lankách. Koncept Automata vytváří idylickou harmonii a vzdává hold dokonalosti v neustálém pohybu. Vzniká tak jedinečné spojení světla, křišťálu a nikdy nekončícího pohybu.

Největší výzvou při realizaci zakázky bylo sladit kroky všech partnerů projektu – londýnského designéra s provozovatelem řetězce Shangri-La v Hong Kongu a developerem v Číně – v kombinaci se sklářskou výrobou v Kamenickém Šenově. „Uspět v tomto projektu se nám podařilo především díky naší globální působnosti a dlouholetým zkušenostem,“ uvádí Jan Volšík, místopředseda představenstva a ředitel pro obchod a marketing společnosti Preciosa Lighting. „Křišťálová harmonie potvrzuje naši dlouhodobě úspěšnou spolupráci s luxusními hotelovými resorty a řadí se mezi dodávky pro takové řetězce jako Mandarin Oriental, Marriott, Hyatt, Crown Hotels či Peninsula Hotels,“ dodává Jan Volšík.

Světelnou instalaci Křišťálová harmonie pro vlajkový projekt Shangri-La společně navrhla Preciosa s designéry hotelu ze studií Ga, STACK, Takenouchi Webb a HBA. Inspirací pro design hotelu jim byly nejen přírodní motivy, ale i šanghajská architektura a kultura.    

Koncept Shangri-La

Shangri-La je mezinárodní hotelový řetězec se sídlem v Hong Kongu. Společnost založil v roce 1971 Robert Kuok. Společnost vlastní více než 100 luxusních hotelů a resortů v 77 destinacích po celém světě. Koncept Shangri-La přináší svým hostům prvotřídní služby uprostřed klidného prostředí spojeného s inspirativním designem a jedinečnými zážitky v předních světových metropolích a letoviscích.

Preciosa Lighting, severočeská společnost, která realizuje originální světelné instalace, které dodávají zář a lesk komerčním projektům i soukromým rezidencím po celém světě, od severní Ameriky, přes Blízký východ až po Asii. Rozvíjí a udržuje cenné dědictví zpracování českého křišťálu a díky inovativním technologiím nabízí designová svítidla pro 21. století. Úspěch společnosti i celá její aktivita je založena na téměř třísetleté tradici a jedinečnosti křehkého umění sklářských mistrů v Křišťálovém údolí.       

You may also like...