Pěkná, milá, a tak trochu zlatokopka. Do Slunečné nastupuje Markéta Hrubešová

Pěkná, milá, a tak trochu zlatokopka. To je Diana Stránská v podání Markéty Hrubešové, která se už dnes objeví na Slunečné po boku Václava Knopa alias Zdeňka Vacka. A že ho okouzlí na první pohled, je jasná věc.

Na školním srazu, a zároveň oslavě narozenin, náhodou narazí doktor Vacek na milou společnost dvou dam. Jedna z nich – Diana – ho zaujme natolik, že si přisedne a pozve ji na Slunečnou na domácí pálenku. „Nemůžu moc prozrazovat, ať si obrázek udělají diváci sami. Musí tu být prostor pro překvapení, ale myslím si, že zlá není. Je to potvůrka, rozhodně není submisivní, ale určitě není mrcha s velkým M. Zkrátka si ty věci umí zařídit,“ prozrazuje svoji úlohu v seriálu Markéta Hrubešová, která se tak ocitne na Slunečné a společnosti jí bude dělat Václav Knop a celá jeho rodina. Ta rozhodně z mladší a okouzlující ženy nadšená není a vidí za jejími milými úmysly jen jedno – touhu po penězích! Stejně tak i doktorovo okolí – a dají mu to rázně najevo. V tu chvíli není nouze ani o facky.

Místní štamgast, starý Slanina, kterého hraje Milan Slepička, tak udeří na citlivé místo. „Jsem starší člověk, fackovací scény nenatáčím už tak často, ale tentokrát nám tvůrci dopřáli,“ usmíval se po natáčení bitky Václav Knop. „Mám mladou holku, kterou mi Slanina závidí, a aby mě naštval, urazí ji. Nejdřív se spolu jen přetahujeme, pak ho složím na stůl a dám mu ránu pěstí,“ popisuje pranici herec, který je rád, že na natáčení takových scén dohlíží kaskadér Petr Drozda. „Vždy to vymyslí tak, aby to působilo reálně, ale abychom si neublížili. A kameramani dokážou obraz tak zabrat, že to vypadá, že kolega pěstí opravdu dostal.“

Entrée má tedy okouzlující Diana velkolepé, přestože u bitky nebyla. „U toho jsem zrovna nebyla, což mě mrzí. Nejvíc času trávím nejen s Václavem Knopem, ale celou starostovic rodinou. Musím říct, že to je moc hezká zkušenost a jsem ráda, že mě ta role potkala. Jsem v dobré společnosti, všichni se známe, ale dlouhou dobu jsme se neviděli. Jakmile však vstoupíte na plac, čas zmizí, a jako bychom se neviděli týden.

To, že má hrát ne úplně kladnou hrdinku, bere Hrubešová s úsměvem, a tak trochu se prý vyptává, proč právě ona. „Já se ptám pokaždé, co jsem komu udělala. Zřejmě je k tomu asi evokuje můj vzhled nebo nevím… Uvažovala jsem o tom, a nakonec musím říct, že to je hezký herecký úkol. Člověk se může vyřádit, tihle záporáci se vždy hrají lépe než vyloženě kladná postava, která si od začátku do konce nechá všechno líbit. To se hraje blbě,“ směje se Hrubešová. „Když mi Ivan Vodochodský nabídl Dianu, tak jsem se jen smála, ale řekla jsem, že je to fajn, že ještě můžu hrát sexy potvory. Takže je to se mnou ještě dobrý!“

Foto: FTV Prima

You may also like...