Petra Janů se v unikátním dokumentu představí tak, jak ji ani její fanoušci možná neznají

Už v sobotu večer odvysílá Česká televize unikátní dokument o stálici československé pop-rockové scény, trojnásobné Zlaté slavici a zpěvačce s jedním z největších hlasových rozsahů Petře Janů. Zpěvačka sice v tu dobu bude koncertovat v divadle v Jablonci, ale jak sama říká, na to, co vznikalo v létě a v části podzimu, je sama zvědavá.

„Když za mnou můj manažer a dlouholetý kamarád René Kekely přišel jako autor námětu a spoluautor scénáře s tím, že chce o mně televize točit dokument, v nadsázce jsem vykřikla: Dožila jsem se toho,“ říká s humorem sobě vlastním Petra Janů, která odpovídala i na poměrně nepříliš komfortní otázky, týkají se jejího soukromí nebo smutného odcházení manžela, producenta Michala Zelenka. 

V dokumentu PETRA JANŮ – Jedeme dál režiséra Zdeňka Gawlika poznají nejenom její fanoušci její 50letou profesní dráhu, ale i soukromí.

Například to, kde bydlela jako mladá dívka a začínající zpěvačka, co zažívala po prvním zklamání své velké lásky, i proč si po revoluci dělala rekvalifikaci… Nebo, co si musela jako mladá zpěvačka vyslechnout v Semaforu od Jiřího Císlera. A taky, jaké „poklady“ objevila ve svém pražském sklepě. 

Promluví o ní také řada osobností a přátel, a diváci se dozvědí například i to, jak svého času bývala slavná. „To si dneska mnohé hvězdy už ani neumí představit,“ říká jedna z pamětnic a známých bývalých novinářek, která v pořadu vystoupí.


„Točili jsme v mém pražském bytě, na mé jihočeské chalupě, i v Sekerkových Loučkách v Českém ráji a okolí, kde jsem prožila kus dětství a mládí. Promluví tam o mně moji kamarádi, ale lidé, kteří mně provázeli po dobu té mé kariéry. Neviděla jsem ani metr, sama jsem zvědavá, co se o sobě dozvím
,“ podotkla s úsměvem Petra Janů s tím, že si váží toho, že televize projevila zájem udělat 70minutový dokument. „Jen Aleš Cibulka mi řekl: Škoda, že Ti není devadesát, bylo by to delší. Je to komik a mám ho moc ráda,“ svěřila se zpěvačka, která svá dvě výročí – 50 let na scéně a 2x 35 na světě slaví koncerty napříč republikou, a taky nedávným veleúspěšným koncertem v narvané pražské Lucerně.

Z toho mám obrovskou radost, protože to byla taková dávka energie, tak úžasní byli všichni, že z toho budu žít ještě dlouho. Na otázku, co si přeju do dalších let, odpovídám jasně: hlavně zdraví, a pak – ať je to aspoň takové, jako doposud. Nic víc ke štěstí nepotřebuji,“ dodala Petra Janů.

Foto: Česká televize: Mikuláš Křepelka a Petr Čepela

You may also like...