Zima s chutí sněhobílého kokosu: Sezonní edice od Věnečky Janeček

V pražské Pštrossově ulici nadále vzkvétá boutique cukráře Romana Janečka, který veškerý svůj um soustředí na jeden zákusek. Věnečky v miniverzi však vznikají v několika chuťových variantách. Čtyři stálé příchutě pak doplňuje pátá, sezónní limitovaná edice. Zatímco podzim se nesl ve znamení slaného karamelu, zimní věneček bude kokosový, v barvě čerstvě napadlého sněhu. K dostání bude od prosince. 

Stálicemi, jež je možné objednat po celý rok, jsou máslový, čokoládový, pistáciový a citronový věneček. Čtveřici pak s každou sezónou doplní ještě jedna příchuť. Aktuální slaný karamel od prosince vystřídá sněhobílý kokos.

„Stejně jako všechny ostatní věnečky je i tento polosladký. Bílý korpus plněný kokosovým krémem s máslovým základem a hoblinkami kokosu chutí připomíná oblíbené kuličky Raffaello, ovšem s daleko menším množství cukru. Jelikož středobodem zimní sezony jsou Vánoce plné cukroví a dalších laskomin, představuje kokosový věneček odlehčení po hodování a protiklad k vanilkovým rohlíčkům a lineckému,“ vysvětluje Roman Janeček.

Nejlepší dárek? Ten, který se dá sníst

Věnečky je možné zakoupit v balení po 4, 8, 32 a 72 kusech. Skladba boxu je pak zcela v rukou kupujícího. Cukrář považuje rozbalování jakékoli krabice – ať už je v ní kabelka, hodinky nebo věnečky – za malý obřad. Tomu odpovídá styl balení, kdy věnečky obklopuje hedvábný papír. Samotný box je navrch převázaný zlatou stuhou, s decentním logem. Uvnitř se na vyžádání kromě zákusků ukrývá také ručně psaná karta, jejíž znění lze personifikovat. Díky tomu jsou Věnečky Janeček ideálním dárkem – pro rodinu i přátele, kolegy i klienty.

Kdo by chtěl darovat krabici plnou věnečků přímo pod vánoční stromek, má šanci. Na Štědrý den bude boutique Věnečky Janeček ve Pštrossově ulici otevřený od 10 do 14 hodin, kdy bude možné vyzvednout si své sváteční objednávky.

Stejně tak bude otevřeno i mezi svátky a na Silvestra. Tehdy po záplavě cukroví přijde vhod něco slaného, například věneček se sýrovo-koprovým krémem a uzeným lososem. Alternativa chlebíčků pro novoroční oslavu je dostupná pouze na objednávku v minimálním počtu 32 kusů.


Věnečky a bubliny
 

Předvánoční čas a blížící se konec roku svádí k setkání s těmi, které jsme dlouho neviděli. Příjemné místo, kde je možné se během svátečního shonu na chvíli zastavit, představuje právě boutique Věnečky Janeček. V podniku čekají dva elegantní stolky, každý se dvěma křesílky, ideální pro komorní posezení s blízkým člověkem či na neformální pracovní schůzku. Roman Janeček pak kromě věnečků nabízí také kávu a čaj, a dokonce i sklenku šumivého crémantu.

Útulnou atmosféru místa nadále dotváří vystavené vázy skláře Františka Jungvirta, který je pravidelně obměňuje. Aktuálně je možné obdivovat kousky z jeho nejnovější kolekce Wavy.

Kdo nestihne ochutnat kokos ještě před Vánoci, nemusí litovat. Zimní edice není limitovaná svátky, a tak bude k dostání i po Novém roce. Roman Janeček navíc 11. ledna slaví své narozeniny a jelikož miluje oslavy, mají se jeho zákazníci na co těšit. Co konkrétně chystá, však zatím zůstává zahaleno tajemstvím.

You may also like...