Peugeot 208 a 2008 v čele svých kategorií v anketě Women´s World Car of the Year

V jedenáctém ročníku ankety „Women’s World Car of the Year“ představila porota složená výhradně z motoristických novinářek osumatřiceti zemí pěti kontinentů výsledky v každé z devíti kategorií. V kategorii nejlepší městské auto zvítězil Peugeot 208 a v  kategorii nejlepší městské SUV získal titul Peugeot 2008. Oba vozy byly zvoleny podle následujících kritérií: bezpečnost, komfort, technologie a konektivita, poměr kvalita / cena, dopad na životní prostředí a design.

Nejlepší městský automobil

Novinářky nejprve vybraly v každé kategorii tři nejlepší vozy. Z druhého kola pak vzešel jako vítěz kategorie nejlepších městských automobilů Peugeot 208, který se prosadil v konkurenci vozů Toyota Yaris a Honda Jazz. Peugeot 208, zástupce segmentu B, získal již celkem 24 ocenění včetně „Car of the Year 2020“. Tento model výrazným způsobem přispívá k úspěchu produktové nabídky značky Peugeot, kdy jeho sportovní vzhled a propracovaný design ho posunují do vyšších kategorií produktů, což je v dokonalém souladu se strategií značky Peugeot. Od uvedení vozu Peugeot 208 na trh do konce ledna 2021 se po celém světě prodalo již 265 000 těchto automobilů.

Nejlepší městské SUV

V kategorii městských SUV zvítězil v druhém kole Peugeot 2008 před vozy Renault Captur a Kia Sonet. Reprezentativní a jasně rozpoznatelný Peugeot 2008 dokonale zapadá do stylu modelové řady Peugeot a současně si zachovává osobitost. Od uvedení na trh do konce ledna 2021 se po celém světě prodalo 203 000 vozů.

Peugeot 208 a Peugeot 2008 se rovněž podílely na přechodu značky k novým druhům pohonu, oba jsou nabízeny ve verzi se spalovacím (benzinovým a naftovým) i elektrickým motorem.

„Women’s World Car of the Year“

Peugeot 208 a Peugeot 2008 se nyní budou ucházet o konečný titul ankety „Women’s World Car of the Year“, jejíž výsledek bud znám 8. března 2021 na Mezinárodní den žen.

Bohumil Brejžek
Foto: archiv Peugeot

You may also like...